Samsung – logo

Rekordowe wyniki finansowe Samsunga w Q3 2013

Tak jak się wszyscy spodziewali, Samsung opublikował świetne, rekordowe wyniki finansowe za trzeci kwartał 2013 roku. Koreańczykom znowu udało się przewyższyć oczekiwania analityków finansowych.

samsung - logo

Skonsolidowany zysk operacyjny Samsunga za ten okres wyniósł 9.56 miliarda $ (przy 55.59 miliardach $ dochodu). Tym samym zysk Samsunga jest aż o 7% wyższy, niż ten z poprzedniego kwartału i o 26% lepszy w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Tak, jak się spodziewacie – ogromną rolę w zyskach koreańskiego giganta odgrywa jego mobilny oddział. Sprzedaż w tym segmencie była napędzana głównie przez modele ze średniej i niskiej półki cenowej, podczas gdy flagowce Samsunga notowały podobne zainteresowanie co we wcześniejszym kwartale.

Jeśli chodzi o tablety z logo Samsunga, to w trzecim kwartale 2013 roku sprzedawały się one zaskakująco dobrze. Wzrost ich sprzedaży przypisuje się stale powiększającemu portfolio tych produktów w ofercie Koreańczyków, przez co rynek zalewa coraz więcej modeli, a klienci mają w czym przebierać.

Oczywiście jak sami się domyślacie obecny, świąteczny kwartał ma być dla Samsunga kolejnym, w którym osiągnie rekordowy wynik. Firma spodziewa się stabilnego wzrostu zarówno dla sprzedaży smartfonów, jak i tabletów. Producenci szczególnie dużo zarabiają w grudniu, kiedy to co zamożniejsi  klienci decydują się na zakup smartfonu lub tabletu w prezencie dla bliskiej osoby. Prawdziwym sprawdzianem dla Samsunga będzie jednak pierwszy kwartał przyszłego roku, kiedy to szał zakupów mija, a spłukani po świętach konsumenci raczej unikają wydawania pieniędzy.

Źródło