samsung – logo

Rekordowy zysk Samsunga w Q2 2012

Samsung opublikował swoje wyniki finansowe za drugi kwartał 2012 roku – firma osiągnęła rekordowy zysk.

samsung

Samsung w drugim kwartale 2012 osiągnął 5.9 miliarda $ zysku, co jest rekordowym wynikiem za drugi kwartał. Większość zysku pochodzi z doskonale sprzedającego się Samsunga Galaxy S III.

Chociaż 60% zysków firmy pochodzi właśnie z działu mobilnego – to firma czerpie także spory zysk z produkcji pamięci i procesorów mobilnych. Głównym klientem Samsunga w tej dziedzinie jest Apple, więc każdy wzrost sprzedaży iPhone, czy też iPad – to większy zysk dla koreańskiego producenta.

W porównaniu z Q1 2012 sprzedaż słuchawek Samsunga podwoiła się. Analitycy przewidują, iż w trzecim kwartale ten trend nadal będzie się utrzymywać a to ze względu na nadchodzącą premierę Galaxy Note II, którego zobaczymy prawdopodobnie 15 sierpnia. Zresztą – nadal przecież doskonale się sprzedaje flagowy model Samsunga, Galaxy S III – a to między innymi dzięki spóźnionej premierze Apple iPhone 5. Po co np. mieszkańcy USA mają czekać na kolejnego iPhone, skoro już teraz mogą kupić SGS3 z ogromnym ekranem, 2GB RAM i łącznością LTE?

Źródło: Samsung, PhoneArena