RIM – BlackBerry – logo

RIM w Q3 2012 straciło 1 milion użytkowników a dochód firmy spadł o 48%

Producent smartfonów BlackBerry, firma Research in Motion – opublikowała fatalne wyniki finansowe za trzeci kwartał 2012 roku.

RIM - BlackBerry - logo

Ta niegdyś prężnie działająca firma, pod kierownictwem duetu prezesów – Jima Balsillie oraz Mikea Lazaridisa, popadła w ogromne tarapaty. Niestety, nawet nowy prezes RIM Thorsten Heins, najwyraźniej także nie radzi sobie na wymagającym, smartfonowo-tabletowym rynku.

Wyniki finansowe RIM z kwartału na kwartał są coraz gorsze. Dochód firmy w trzecim kwartale 2013 wyniósł 2.7 miliarda $, podczas gdy w analogicznym czasie roku ubiegłego było to 5.2 miliarda $ (spadek o 48%). Co gorsza, w trakcie omawianego kwartału, platformę BlackBerry opuściło aż 1 milion użytkowników. Po publikacji wyników finansowych, kurs akcji firmy spadł o 9%.

Jeśli chodzi o wielkość dostaw, RIM w Q3 2012 dostarczył 6.9 miliona smartfonów i 255,000 tabletów.

Czy prezes Heins ma jakiś plan na wyprowadzenie RIM z tarapatów? Firma ma teraz rzucić swoje wszystkie siły (i finanse) na dopracowanie i wypromowanie smartfonów BB10. Pozostaje mieć nadzieję, że ten zabieg się uda. Zresztą – to już chyba ostatnia szansa, na wyratowanie Research in Motion od bankructwa.

Źródło: NYTimes


  • redox

    Firma w której pracuję „uszczęśliwiła” pracowników słuchawkami BB. Powiem krótko, TRAGEDIA. Gorszego systemu nie używałem od czasu DOS-a. System mało intuicyjny a funkcjonalność słuchawki tragiczna. Ciągle jakieś problemy systemowe, a usterkowość chyba na poziomie 200%