Samsung – rysik z funkcją dzwonienia

Nowy patent Samsunga sugeruje, że będziemy mogli przeprowadzać rozmowy telefoniczne za pomocą rysika

Nie wszystkie patenty znajdują zastosowanie w realnym życiu. Wiele z nich po złożeniu w urzędzie patentowym jest po prostu zapominanych lub ewentualnie wykorzystywanych do prowadzenia sądowych wojen. Mam jednak wielką nadzieję, że nowy, opatentowany właśnie wynalazek Samsunga wejdzie do masowej produkcji. Koreański gigant wpadł na szatański pomysł, dzięki któremu możliwe będzie przeprowadzanie rozmów telefonicznych za pomocą rysika.

Samsung - rysik z funkcją dzwonienia

Rysunek, który widzicie powyżej przedstawia właśnie taki stylus, który ma możliwość obsługiwania połączeń głosowych. W górnej części nowego S Pena znalazło się miejsce na głośnik i mikrofon. Oczywiście rysik nie jest w stanie sam podołać obsłudze modułu GSM, więc stylus działa na zasadzie bezprzewodowego zestawu słuchawkowego. Inżynierowie Samsunga zaznaczyli nawet na schemacie, w którym miejscu znajduje się moduł transmitujący dane między smartfonem / phabletem / tabletem a rysikiem. Zapewne za łączność miedzy tymi urządzeniami będzie odpowiadać Bluetooth.

Niestety nie wiadomo, czy nowy S Pen będzie cięższy i większy od aktualnego. Jedno jest jednak pewne – jeśli kolejny phablet Koreańczyków, Galaxy Note 4 pojawi się właśnie z takim stylusem, będzie to rewolucyjny krok, który znacząco zmieni sposób użytkowania tego typu sprzętu. Wyobraźcie sobie, że na ulicy odbieracie telefon i przeprowadzacie rozmowę za pomocą rysika. Na pewno na początku będzie to niektórym osobom wydawało się śmieszne, ale z czasem przejdzie do normalności. Podobnie było z serią urządzeń Galaxy Note. Konserwatywni posiadacze 3-4″ smartfonów nie wyobrażali sobie, jak można rozmawiać przez tak gigantycznie urządzenie. Jak się jednak w niekrótkim czasie okazało, Note okazał się wielkim sukcesem i wyznaczył kolejny trend na rynku. Czy z zaawansowanym rysikiem będzie podobnie?


 • Platon

  Już ASUS miał w ofercie smartfono/tablet z doczepianą klawiaturą i możliwością rozmawiania przez rysik.

 • Szymek

  A BT S Pen HM5100 to nie to samo?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Masz rację – portale technologiczne, w tym i nasz trochę za szybko okrzyknęli ten patent jako rewolucyjny.