Samsung Galaxy TabPRO 12.2

Samsung w 2014 roku wypuści więcej phabletów i tabletów z dużymi ekranami

Podczas ogłaszania swoich niezbyt dobrych wyników finansowych za czwarty kwartał zeszłego roku, kierownictwo giganta zdradziło także nieco szczegółów dotyczących dalszych planów firmy. Samsung planuje wypuszczenie jeszcze większej ilości tabletów i phabletów, wyposażonych w naprawdę duże ekrany.

Samsung Galaxy TabPRO 12.2

Samsung Galaxy TabPRO 12.2

Samsung ekspansję w sferę wielkich tabletów już tak naprawdę rozpoczął. Zaprezentowane niedawno urządzenia Galaxy TabPRO 12.2 oraz Galaxy NotePRO 12.2 dysponują gigantycznymi, 12.2″ ekranami o dużej rozdzielczości. Jeden z szefów Samsunga, Hyunjoon Kim, zdradził, że firma ma zamiar stworzyć całą nową kategorię sprzętów z wielkimi ekranami o dużych rozdzielczościach, przeznaczonych głównie dla odbiorców biznesowych.

Koreańczycy w sferze tabletów mają zamiar wdrożyć podobne rozwiązania, które sprawdziły się w segmencie smartfonów. Jakie to rozwiązania? Samsung ma zamiar prezentować dużo większą ilość tabletów w taki sposób, aby różnorodnością funkcji i wielkości ekranów pokryły cały rynek oraz wszystkie segmenty cenowe. W tej kwestii możemy się więc spodziewać istnego wysypu samsungowych tabletów z Androidem.

Hyunjoon Kim powiedział także, że w 2014 roku do sklepów wejdzie też cała gama phabletów o bardzo zróżnicowanych przekątnych ekranu, udoskonaloną funkcjonalnością S Pen oraz Multi-Windows. Samsung ma więc zamiar dalej pociągnąć swój phabletowy sukces, który w 2011 roku zapoczątkowało pierwsze urządzenie tego typu, Galaxy Note. Możemy więc być pewni, że w tym roku ze strony Samsunga pojawi się spora ilość sprzętów, z ekranami oscylującymi w okolicach 6″.