Samsung Ativ Tab

Samsung Ativ Tab – pierwszy tablet z Windows RT zaprezentowany

Samsung na dzisiejszym IFA zaprezentował kilka urządzeń opartych o Windows, jednym z nich jest tablet Ativ Tab z Windows RT.

Samsung Ativ Tab


Wszyscy myśleliśmy, że to Nokia jako pierwsza pochwali się produktami z najnowszym Windowsem – okazuje się jednak, iż Samsung był szybszy.

Specyfikacja Ativ Tab wygląda nader obiecująco. Urządzenie wyposażono w 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1366×768 pikseli, dwurdzeniowy 1.5GHz procesor Snapdragon S4 APQ8060A, 2GB RAM, 5MP kamerę z tyłu oraz 1.9MP z przodu. Do wyboru będzie wersja z 32GB i 64GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD, przez co maksymalnie możemy mieć aż 128GB pamięci). Całość działa w oparciu o system Windows RT (odmiana Windows 8 stworzona pod układy firmy ARM) i jest zasilana ogniwem o pojemności 8,200mAh.

Co istotne – system Windows RT ma tę dogodność, iż jest tu preistalowana aplikacja Office Home and Student 2013 RT – za którą użytkownicy Windows 8 muszą płacić, a posiadacze Windows RT mają ją za darmo.

Niestety, Samsung nie ujawnił daty wejścia tabletu do sklepów. Cena urządzenia póki co również pozostaje tajemnicą. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda i działa tablet – zapraszam do obejrzenia poniższego, anglojęzycznego wideo.

Źródło: SamsungMobile