iphone-5-plotki

Samsung będzie się domagał zakazu sprzedaży iPhone 5 w Korei

Samsung przygotowuje pozew sądowy, który ma spowodować zakaz sprzedaży iPhone 5 w Korei Południowej.

iPhone 5

Jeden z kierowników firmy Samsung, który pragnie pozostać anonimowy, zdradził, że koreański gigant szykuje ofensywę sądową w Korei – która w efekcie zakaże sprzedaży iPhone 5 w tym kraju. Według tego anonimowego przedstawiciela, sprzedaż produktów Apple, które ożywają łączności telekomunikacyjnej, będzie całkowicie zablokowana bez patentów Samsunga.

Wygląda więc na to, że Samsung zmienił swą pozycję, z obronnej, na ofensywną. Nie ma się zresztą co temu dziwić, po „wciskaniu” sądom przez Apple, iż to właśnie firma z Cupertino wymyśliła prostokąt z zaokrąglonymi bokami – Samsung dostał zakaz sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 w Niemczech i na pewien czas w Australii. Doszło nawet do tego, że Samsung na wniosek Apple musiał wycofać z targów IFA swój najnowszy produkt – Galaxy Tab 7.7.

Cała sytuacja staje się coraz bardziej kuriozalna. Nie ma co ukrywać, że wszystko zaczęło się od pozwów firmy Apple. Wiele wskazuje jednak na to, że agresywna polityka Apple odbije się czkawką, gdyż amerykański producent dostaje w zamian sporą dozę złej prasy, oraz coraz większą ilość pozwów sądowych od „grupy Androida”.

Źródło: GSMArena