Samsung Galaxy Mega 5.8

Samsung chce sprzedać ponad milion smartfonów Galaxy Mega 5.8

Samsung to chyba jeden z najbardziej wszechstronnych producentów sprzętu mobilnego. W jego ofercie znajdziemy zarówno smartfony z małymi ekranami, jak i gigantyczne smartblety, jak np. zaprezentowany kilka dni temu Galaxy Mega 5.8. Okazuje się, że Samsung ma dość duże plany związane ze sprzedażą tego urządzenia.

Samsung Galaxy Mega 5.8

Samsung Galaxy Mega 5.8

Według różnych raportów, pochodzących od tajwańśkich producentów ekranów, Samsung poskładał zamówienia na 5.8-calowe wyświetlacze, w ilości przekraczającej 1 milion sztuk. Skąd u Samsunga ten optymizm, że uda się mu sprzedać aż tyle egzemplarzy Galaxy Mega 5.8? Jest on prawdopodobnie spowodowany głównie przez bardzo dobry popyt na „średniaka”, Samsunga Galaxy Grand Duos. Poziom sprzedaży tego 5-calowego urządzenia, w maju powinien dobić do 2 milionów sztuk.

Pewnie niektórych z Was, w całej tej wiadomości dziwi fakt, że Samsung chce produkować wyświetlacze nie w swoich fabrykach, ale zlecić to innym producentom. Wygląda na to, że koreański gigant „na swoim podwórku” chce skupić się na wytwarzaniu ekranów AMOLED, natomiast produkowanie LCD woli zlecić komuś innemu.

Przypominam, że w ofercie Samsunga pojawił się także inny „pół smartfon i pół tablet”, wyposażony w ogromny 6.3-calowy ekran, model Galaxy Mega 6.3. Niestety nie wiadomo, jaki poziom sprzedaży tego modelu założyli sobie Koreańczycy.

Źródło: Digitimes