Samsung Galaxy S4 – kolory

Samsung dostarczył 10 milionów Galaxy S4, cel osiągnięty

Tak, jak przypuszczano, Samsung ogłosił dzisiaj, że udało mu się dostarczyć 10 milionów sztuk Galaxy S4. Tak dobry rezultat osiągnięto w mniej, niż miesiąc od wypuszczenia “Czwórki” do sklepów.

Samsung Galaxy S4 - kolory

Dla porównania Galaxy S III, aby osiągnąć taki sam wynik, potrzebował dwukrotnie dłuższego czasu. Galaxy S II zajęło to aż pięć miesięcy, natomiast Galaxy S aż siedem. Samsung, aby podtrzymać dobrą sprzedaż zapowiedział, że tego lata do sprzedaży wejdzie Galaxy S4 w nowych kolorach: niebieskim, czerwonym, purpurowym oraz brązowym. Do kupienia będzie więc łącznie sześć wariantów kolorystycznych tego urządzenia (Blue Arctic, Red Aurora, Purple Mirage, Brown Autumn, White Frost, Black Mist).

Szczerze mówiąc nie mam pojęcia, jak będzie z cenami nowych kolorków S4. W ciemno mogę jednak obstawiać, że sprzedawcy chcąc zarobić jeszcze więcej, potraktują je jako rarytasy i wystawią w cenach dużo wyższych, niż te w barwach białej i czarnej.

Wiem, że zwracałem już na to uwagę wielokrotnie, ale nadal nie rozumiem postępowania Samsunga, który na raty wypuszcza do sklepów nowe kolory swoich produktów. Czy ma to wielki wpływ na sprzedaż? Nie sądzę. Z drugiej jednak strony, może to skutecznie zniechęcić do zakupu danego urządzenia zaraz po jego premierze (a konkurencja nie śpi). Przecież nie wszystkim podobają się smartfony w kolorach czerni i bieli. W tej kwestii koreański producent powinien uczyć się od Nokii, która zawsze wypuszcza swoje Lumie w w całej gamie kolorów.

Źródło: Samsung