Samsung Galaxy S4

Samsung dostarczył już 20 milionów Galaxy S4

Nieprawdziwe okazały się wcześniejsze pogłoski, według których zapotrzebowanie na Samsunga Galaxy S4 miałoby być niższe, niż zakładano. Koreański portal Yonhap News donosi, że Samsungowi udało się dostarczyć już 20 milionów sztuk Galaxy S4.

Samsung Galaxy S4

Pułap 10 milionów został osiągnięty już pod koniec maja, wychodzi więc na to, że popyt na Galaxy S4 wcale nie maleje, tylko utrzymuje się na stałym poziomie. Dla porównania, Galaxy S III aby sprzedać się w 20 milionach sztuk, potrzebował aż 100 dni, więc Galaxy S4 sprzedaje się około 1.7x szybciej. Oczywiście tak dobre wyniki plasują Galaxy S4 na pierwszym miejscu dostaw smartfonów w drugim kwartale 2013.

Według analityków, Samsung Galaxy S4 sprzeda się w tym roku aż w 80 milionach sztuk, co będzie o 20 milionów lepszym wynikiem, niż Galaxy S III.

Pamiętajcie, że Samsung niedawno zaprezentował także ulepszoną wersję S4, model Galaxy S4 LTE-A z chipsetem Snapdragon 800. Co prawda urządzenie jest dostępne wyłącznie na terenie Korei Południowej, jednak jestem ciekaw, czy jego debiut jakoś wpłynie na poziom sprzedaży “Czwórki”.

Oczywiście w kolejnych miesiącach możemy się spodziewać sukcesywnego spadku zainteresowania smartfonem Galaxy S4. Na rynek wchodzą przecież coraz to nowsze urządzenia, które pod pewnymi względami dorównują albo nawet przewyższają S4. Dobrym przykładem jest oplotkowywany ostatnio Sony i1 Honami, który zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej już jutro.

Źródło: SamMobile