Samsung Galaxy Note 3 – FlipCover

Samsung dostarczył już 5 milionów Galaxy Note 3

Samsung postanowił zorganizować konferencję, podczas której pochwalił się wynikami dostaw (sprzedaży) phabletu Galaxy Note 3. Według koreańskiego giganta, w zaledwie 30 dni od wprowadzenia urządzenia do sklepów, udało się dostarczyć aż 5 milionów sztuk tego phabletu.

Samsung Galaxy Note 3 - FlipCover

Niestety nie udało mi się dokładnie sprawdzić, czy Samsungowi chodzi o ilość dostarczonych, czy sprzedanych urządzeń. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że Samsung ze swoim Galaxy Note 3 osiągnie kolejny, wielki sukces.

Dane podawane przez Samsunga kłócą się nieco z poprzednimi doniesieniami, według których Note 3 nie sprzedaje się wcale aż tak dobrze. Co więcej, Samsung Galaxy Note 3 od momentu wejścia do sklepów bardzo mocno stracił na wartości. Jego cena podczas debiutu wynosiła w Polsce 2999 zł, a w chwili obecnej sprzęt można już spokojnie kupić za około 2200 zł. 800-złotowy spadek ceny robi spore wrażenie i sugeruje, że za wyższą kwotę zainteresowanych nie było zbyt wielu.

Oczywiście nie możemy rokować poziomu sprzedaży Galaxy Note 3 tylko na podstawie kilku czynników, sprawdzanych w dodatku jedynie w naszym kraju. Jestem pewien, że owe 5 milionów dostarczonych (sprzedanych?) urządzeń rzeczywiście jest faktem.

Dla porównania, Galaxy Note II aby sprzedać się w 5 milionach sztuk – potrzebował „aż” dwóch miesięcy. Wygląda więc na to, że Galaxy Note 3 dwukrotnie przebije ten rezultat i po dwóch miesiącach rozejdzie się w ok. 10 milionach egzemplarzy.

Źródło