Samsung Galaxy S IV

Samsung dostarczył już 6 milionów sztuk Galaxy S4

Chyba większość osób (poza małymi wyjątkami) ślepo wierzyła, że najnowszy flagowiec ze stajni Samsunga, Galaxy S4, będzie kolejnym, wielkim sukcesem tej firmy. Okazuje się, że mieli rację, gdyż koreański gigant sprzedał już ponad 6 milionów egzemplarzy “Czwórki”.
Samsung Galaxy S IV

Galaxy S4 do sklepów wszedł dokładnie 26 kwietnia. Co chyba najważniejsze, 4 miliony ze wspomnianych 6, sprzedało się w pierwsze cztery dni od premiery sklepowej. Samsung tym samym pobił swój kolejny rekord.

Koreańczycy spodziewają się, że w pierwszy miesiąc od wejścia do sklepów, uda się im sprzedać 10 milionów sztuk Galaxy S4. Wygląda więc na to, że Samsung pobije wszystkie, sprzedażowe rekordy, jakie zostały do tej pory ustanowione przez Galaxy S poprzednich generacji.

Aby uzmysłowić Wam jak dobrym wynikiem jest wspomniane 6 milionów przypomnę, że Galaxy S III, aby osiągnąć 3-milionowy pułap, potrzebował aż 21 dni. Galaxy S II dochrapanie się do 3 baniek, zajęło aż 55 dni. Z kolei Galaxy S pierwszej generacji, zajęło to aż 85 dni. Przyrost sprzedaży smartfonów Samsunga, wzrasta więc w sposób wykładniczy.

Koreański producent jest już coraz bliżej osiągnięcia poziomów sprzedaży, które do tej pory odnotowywało tylko Apple. Dla porównania, w pierwszy weekend od wypuszczenia na rynek iPhone 5, gigant z Cupertino sprzedał aż 5 milionów sztuk swojego smartfona. Czy Samsungowi podczas premiery swojego kolejnego flagowca, uda się wreszcie pobić wyniki Apple?

Źródło: UnwiredView