Samsung-Duos-W689-0

Samsung Duos W689 – bada, dwa ekrany, dual-SIM i klapka

Do tej pory Samsung nie wypuścił żadnego smartfona z systemem bada, który miałby budowę typu clamshell (z klapką) – SCH-W689 jest pierwszym z nich.

Samsung Duos W689

Wielu producentów telefonów zapomniało już dawno o czymś takim, jak telefon z klapką. Obecnie dominuje budowa w stylu płaskiego prostokąta, która osiąga często niebotyczne rozmiary (Galaxy Note), tzw. paletki do ping-ponga.

O clamshell przypomniał sobie chyba Samsung, gdyż zaprezentował model Duos W689, który ma właśnie taką budowę. Smartfon posiada dwa ekrany, główny mierzy 3.2-cala, a drugi 3-cale, oba mają rozdzielczość WQVGA (480×272 piksele). Smartfon obsługuje zarówno częstotliwości 3G EVDO Rev. A dla CDMA, jak i 2G dla GSM. W689, jak już wcześniej pisałem – jest oparty o system bada, niestety nie w najnowszej wersji, bo 1.1.

Urządzenie zapewne nie jest też demonem szybkości, gdyż zastosowano w nim procesor o taktowaniu 455MHz, 3.2MP kamerę, GPS, klawiaturę alfanumeryczną, Wi-Fi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0, slot na karty microSD, oraz sporą, 1500mAh baterię. Smartfon ma też możliwość obsługi dwóch kart SIM, a to dzięki dual-SIM.

W tej chwili nie wiadomo niestety nic nt. ewentualnej daty premiery, ceny, oraz dostępności tego urządzenia na rynku europejskim.

Źródło: SammyHub