Exynos4210gra

Samsung Exynos 4210 pręży swoje muskuły w grze 3D

Nie każdy o tym wie, ale od 28 lutego do dzisiaj trwają targi Game Developers Conference, które gromadzą producentów gier. Na targach ekipa portalu Engadget wypatrzyła mobilny układ Exynos 4210.

Exynos 4210 - gra

Układ Exynos 4210 będzie montowany m.in. w Samsungu Galaxy S II, chociaż nie we wszystkich egzemplarzach. Ekipa portalu Engadget zauważyła prezentację układu Samsunga na tegorocznych targach GDC. Chip Exynos 4210 pokazuje moc swojego dwurdzeniowego procesora 1GHz ARM Cortex A9, oraz GPU Mali-400 obsługując grę 3D na wielkim telewizorze, w jakości 1080p. Gra na prezentowanym zestawie działa bardzo płynnie, osiąga aż 60 klatek na sekundę przy stereoskopowym obrazie 3D.

Obecni na targach przedstawiciele firmy ARM, stwierdzili, iż procesor ma jeszcze spory zapas mocy i potrafi obsłużyć te grywalne demo nawet w 70 klatkach na sekundę, jednak na tej prezentacji użyto interfejsu HDMI 1.3, a do wyciśnięcia 70 FPS potrzeba HDMI w wersji 1.4.

Portal Engadget nie zapomniał nawet spytać, czy kosmiczne demo TrueForce, na którym jest prezentowany Exynos 4210 zostanie kiedyś opublikowane. W odpowiedzi usłyszeli, że owszem, ARM myśli nad wydaniem dema, i być może wkrótce pojawi się ono na Android Market jako benchmark.

Źródło: engadget.com