Samsung-Exynos-0

Samsung Exynos 4412 z czterema rdzeniami zademonstrowany

Samsung zademonstrował na konferencji prasowej swój pierwszy, czterordzeniowy układ, przeznaczony dla rozwiązań mobilnych – Exynos 4412.

Samsung Exynos

Na temat Exynos 4412 mogliśmy już usłyszeć w listopadzie zeszłego roku, przypuszczano wtedy, iż nowy układ zostanie zaprezentowany na targach MWC 2012. Wyszło na to, że plotki niewiele się pomyliły – gdyż na kilka dni przed MWC, Samsung zaprezentował swój czterordzeniowy SoC.

Exynos 4412 został wykonany w technologii 32nm (w odróżnieniu od 45nm Exynosa z Galaxy S II), lecz opiera się nadal o rdzenie Cortex-A9. Oznacza to, iż Exynos 4412 jest 35-50% szybszy i bardziej energooszczędny, niż jego poprzednik – Exynos 4210. Samsung niestety nie stosuje technologii 4-PLUS-1, która zapewnia dodatkowy rdzeń podczas ciężkich zadań (jak to jest np. w układzie nVidia Tegra 3).

Warto dodać, że Exynos 4412 posiada cztery rdzenie, z których każdy jest taktowany częstotliwością 1.8GHz. Cały SoC (System on Chip) jest wspomagany przez układ graficzny Mali-604 – który z pewnością zapewni potężne pokłady wydajności, dla bardzo wymagających gier 3D.

Po tej prezentacji, możemy być praktycznie pewni, że najnowszy, flagowy smartfon Samsunga – Galaxy S III, będzie wyposażony właśnie w czterordzeniowego Exynosa 4412. Dla dociekliwych – według najnowszych informacji, Samsung zaprezentuje Galaxy S III już 15 marca, na specjalnej konferencji.

Źródło: PhoneArena