Samsung Galaxy S5 – koncept

Samsung G900F w AnTuTu, czy to Galaxy S5?

Plotki dotyczące Galaxy S5 czas zacząć! Aktualny flagowiec Samsunga, czyli Galaxy S4, swoją premierę miał około 8 miesięcy temu. Nie da się ukryć, że jak na realia smartfonów – robi się to już dość leciwe urządzenie. Możemy się spodziewać, że w ciągu góra 4 miesięcy zobaczymy jego następcę, czyli Galaxy S5. Jaką specyfikacją może dysponować ten sprzęt?

Samsung SM-G900F - AnTuTu

W bazie danych benchmarku AnTuTu pojawił się właśnie Samsung SM-G900F. Według teamu AnTuTu, sprzętem oznaczonym takim kodem może być jedna z pierwszych, testowych wersji Galaxy S5. Jeśli wierzyć tym informacjom, SM-G900F dysponuje układem Snapdragon 800 i 3 GB RAM‚u. Specyfikacja G900F jest praktycznie identyczna jak ta, którą mogliśmy ostatnio widzieć w smartfonie Galaxy J. Jeśli jednak dobrze popatrzycie na powyższy zrzut ekranu to zobaczycie, że Snapdragon 800 zapakowany do rzekomego Galaxy S5, jest w wariancie 8974AC. Oznacza to, że wewnątrz zamontowano 2.5 GHz rdzenie Krait 400 (te w standardowym chipie mają częstotliwość 2.3 GHz). W tej chwili znamy tylko jeden smartfon, oparty o układ 8974AC, a jest nim Gionee Elife E7.

To nie jedyna informacja, jaką ujawnia AnTuTu. Według benchmarku ekran zamontowany w G900F ma rozdzielczość 1080p. Eksperci twierdzą jednak, że zważywszy na testowy charakter tego sprzętu, Samsung mógł zablokować jego rozdzielczość. Jakoś nie wyobrażam sobie, że Samsung w Galaxy S5 nie zastosuje matrycy 2K.

Z danych dowiadujemy się także, że kandydat na Galaxy S5 działa w oparciu o Android 4.4 KitKat, ma 16 MP kamerę oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Szczególną uwagę warto zwrócić na kamerę, której rozdzielczość pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami, według których Samsung pracuje nad 16 MP sensorem opartym o technologię ISOCELL.

Czy SM-G900F to faktycznie Galaxy S5? Tego oczywiście w tej chwili nikt, poza kierownictwem i inżynierami Samsunga nie wie. Równie dobrze może to być kolejny wariant Galaxy S4, których w sprzedaży jest już naprawdę sporo. Jeśli wierzyć plotkom, to prezentacja Galaxy S5 ma się odbyć już w styczniu przyszłego roku. Jest to więc pierwszy, prawdopodobny termin, kiedy zagadka G900F może zostać wyjaśniona.


 • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

  Hahaha , raczej szybciej kupię Windows Phone lub kolejny za rok Nexus niż Galaxy S

  • wiek

   Ja podobnie i stawiam na Nexus’a, pozdrawiam

   • http://smartfan.pl/ Noob

    Ja również się do niego przekonuję, chociaż jestem ciekaw, jak długo producenci smartfonów będą nadal ciągnąć swoją politykę obładowywania pamięci zbędnymi aplikacjami i nakładkami. Przecież każdy użytkownik sam dobrze wie, czego potrzebuje i może sobie sam to pobrać chociażby z Google Play.