Samsung Galaxy A5 – Lifestyle

Samsung Galaxy A3 oraz Galaxy A5 zostały nareszcie oficjalnie zaprezentowane

W końcu są – po wielu przeciekach i plotkach Samsung nareszcie zdecydował się na prezentację duetu nowych smartfonów, modeli Galaxy A3 oraz Galaxy A5. Nowe produkty są dedykowane głównie dla młodych odbiorców, szukających sprzętu doskonale wykonanego, ze średniej lub niskiej półki cenowej.

Samsung Galaxy A5 - Lifestyle

Samsung Galaxy A5

Tradycyjnie zacznijmy od najmocniejszego urządzenia, czyli w tym przypadku Galaxy A5. Smartfon opiera się o czterordzeniowy 1.2 GHz procesor (Snapdragon 400 z rdzeniami Cortex-A7 oraz grafiką Adreno 305), 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD.

Samsung Galaxy A5 - specyfikacjaEkran w Galaxy A5 to 5″ matryca Super AMOLED o rozdzielczości HD. W roli aparatu mamy tu 13 Mpix oraz 5 Mpix kamery, a za łączność odpowiada m.in. moduł LTE. Jak się pewnie domyślacie, Galaxy A5 działa na bazie systemu Android 4.4 KitKat, wraz z samsungową nakładką TouchWiz.

Fizyczne wymiary Galaxy A5 wynoszą 139.3 x 69.7 x 6.7mm, natomiast waga to 123 gramy. Jako ogniwo zasilające Koreańczycy wcisnęli do wnętrza baterię, o pojemności 2300 mAh. Jedną z kluczowych cech Galaxy A5 jest oczywiście wykonana w całości z aluminium obudowa.

Samsung Galaxy A3

Drugi z pokazanych dzisiaj samsungowych smartfonów, to Galaxy A3. Urządzenie posiada identyczny chipset, co Galaxy A5 (Snapdragon 400 z czterema rdzeniami Cortex-A7 @ 1.2 GHz), jednak ilość RAM to 1 GB. Odchudzono także ilość pamięci na dane, bo mamy jej tu 8GB (można ją jednak rozszerzyć kartą microSD).

Samsung Galaxy A3 - specyfikacja

Ekran w Galaxy A3 ma przekątną 4.5″ i rozdzielczość qHD (nie mylić z QHD). Matryca została wyprodukowana w technologii Super AMOLED. Kamery mają tu z kolei 8 Mpix (z tyłu) i 5 Mpix (z przodu). Smartfon zapewnia też niezły pakiet łączności, wliczając w to LTE Cat4.

Jako system operacyjny A3 może się pochwalić Androidem 4.4 KitKat, wraz z nakładką TouchWiz. Obudowa smartfona została wykonana w całości z aluminium, mierzy 130.1 x 65.5 x 6.9mm i waży 110.3 grama. W roli zasilania znajdziemy tu 1900 mAh ogniwo.

Samsung Galaxy A3 oraz Galaxy A5 będą dostępne na wybranych rynkach (w tym chińskim) już od listopada. Ceny tych sprzętów nie zostały jeszcze ujawnione. Nie wiemy też, kiedy Samsung pokaże najmocniejszy z serii Galaxy A, model Galaxy A7.