Samsung Galaxy A5 – Lifestyle

Samsung Galaxy A5 zastąpi Galaxy Alpha?

Samsung Galaxy Alpha jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych smartfonów tego południowokoreańskiego producenta, jednak wiele wskazuje na to, że w ciągu kilku najbliższych tygodni produkcja tego urządzenia dobiegnie końca.

Samsung Galaxy A5 - Lifestyle

Jak donosi ETNews, Samsung planuje zaprzestanie produkcji Galaxy Alpha oraz zastąpienie go modelem Galaxy A5, którego sklepowa premiera w Korei Południowej zaplanowana jest na przełom stycznia oraz lutego 2015 roku.

Taki ruch Samsunga podyktowany jest z pewnością zmianą strategii tego producenta, która od teraz zakładać będzie skupienie się na tańszych urządzeniach z niższej i średniej półki, dlatego też właśnie ten segment urządzeń wymieniany będzie w kontekście tej marki w najbliższym czasie. Zastąpienie Galaxy Alpha przez model Galaxy A5 ma skupić jeszcze większą uwagę oraz zainteresowanie serią A urządzeń od Samsunga, która oferuje metalowe wykończenie oraz całkiem niezłe parametry techniczne za przyzwoitą cenę.

Samsung_Galaxy_A5_sammobile

Nie da się ukryć, że w momencie premiery, Galaxy Alpha oczarował chyba wszystkich sympatyków tej azjatyckiej marki, gdyż był pierwszym urządzeniem Samsunga działającym pod kontrolą Androida, który posiadał metalową ramkę. Niestety nawet to nie wpłynęło dobrze na jego sprzedaż, która okazała się być o wiele niższa niż początkowo zakładano, co z całą pewnością podyktowała zbyt wysoka cena urządzenia.