Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7 – kolejna runda specyfikacji tego smartfona

Jak dotąd Samsung oficjalnie zaprezentował tylko dwa smartfony z serii A, modele Galaxy A3 oraz Galaxy A5. Wiemy jednak, że koreański producent posiada jeszcze w zanadrzu jeden, najmocniejszy z całego trio model – Galaxy A7. Całe szczęście, chociaż smartfon nie został jeszcze oficjalnie pokazany, wiemy o nim coraz więcej.

Samsung Galaxy A7

Jakie są więc najnowsze informacje na temat Galaxy A7? Smartfon ma posiadać 5.5″ ekran 1080p, 13 Mpix kamerę główną oraz 5 Mpix kamerę przednią, 2 GB RAM i 16 GB pamięci na dane. Smartfon zasili 2600 mAh ogniwo.

Jeśli chodzi o chipset, we wnętrzu znajdzie sie najprawdopodobniej ten sam układ, który umieszczono w Galaxy Note 4, czyli ośmiordzeniowy Exynos 5433 (cztery rdzenie Cortex-A57 o taktowaniu 1.8 GHz oraz cztery rdzenie Cortex-A53 o taktowaniu 1.3 GHz). Informacja na temat chipsetu jest dość interesująca, ponieważ wcześniejsze przecieki sugerowały, że w Galaxy A7 znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon 615. Może się jednak okazać, że do sklepów trafią dwa warianty A7 – jeden ze Snapdragonem a drugi z Exynosem.

Naturalnie urządzenie otrzyma metalową obudowę, system Android 4.4 KitKat, a jego wymiary i waga wyniosą odpowiednio 150 x 75 x 6.3 mm oraz 150 gramów. Kiedy Samsung zaprezentuje Galaxy A7? Zważywszy na coraz to większą ilość plotek na jego temat domyślam się, że na jego debiut nie będziemy musieli zbyt długo czekać.