Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy A7 zostanie oficjalnie zaprezentowany już 14 stycznia

Samsung jest już gotowy, aby wypuścić w Korei Południowej swój najnowszy smartfon, model Galaxy A7. Według koreańskiej strony internetowej Ruliweb, A7 ma zostać zaprezentowany dokładnie 14 stycznia, wraz z modelem Galaxy A5 (który już jakiś czas temu zadebiutował w innych zakątkach świata). Co wiemy na temat Galaxy A7?

Samsung Galaxy A7

A7 ma być największym i najbardziej zaawansowanym smartfonem z całej serii Galaxy A. Ma to być także najcieńszy w historii smartfon Samsunga, którego wymiary wyniosą 150.9 x 75.9 x 6.3 mm.

Co ciekawe wygląda na to, że podczas debiutu Galaxy A7 pojawi się z zainstalowanym systemem Android 4.4 KitKat. Nie trzeba być jednak Wróżbitą Maciejem, aby wiedzieć, że A7 w późniejszym terminie dostanie aktualizację do Lollipop.

Samsung Galaxy A7 - ulotka

Galaxy A7 ma także oferować 5.5″ ekran o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, 5 Mpix kamerę frontową, 13 Mpix kamerę główną, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia kartą microSD. Jako zasilanie posłuży tu 2500 mAh bateria (trochę mała). W kwestii chipsetu Samsung zamontował 8-rdzeniowy 1.5 GHz układ, prawdopodobnie 64-bitow Snapdragon 615. Naturalnie jednym z kluczowych elementów A7 ma być metalowa ramka.

Oprócz Korei Galaxy A7 ma się także pojawić na terenie Chin. Niestety nie wiadomo, czy Samsung planuje dystrybucję A7 wyłącznie w Azji, czy także w innych regionach świata. Na ten temat dowiemy się zapewne więcej po oficjalnym debiucie tego urządzenia.