Samsung GALAXY Ace 2

Samsung Galaxy Ace 3 dostał certyfikat Bluetooth SIG

To już więcej niż pewne, że Samsung szykuje kolejną odsłonę bardzo udanej serii smartfonów Galaxy Ace. Tym razem organizacja, zajmująca się wydawaniem certyfikatów Bluetooth, zatwierdziła urządzenie GT-S7272, czyli Galaxy Ace 3 (Ace III). Mamy więc namacalny dowód, że ten smartfon istnieje.

Samsung Galaxy Ace 3 - Bluetooth SIG

„2” na końcu nazwy kodowej GT-S7272 oznacza najprawdopodobniej, że certyfikowany smartfon to wariant, wyposażony w dual SIM. Niestety, certyfikat Bluetooth SIG nie daje nam żadnych, nowych informacji na temat Galaxy Ace 3 poza przeświadczeniem, że jego premiera zbliża się coraz większymi krokami. Pewnie wiele osób wyczekuje tego urządzenia, które podobnie jak jego dwóch poprzedników, zaoferuje bardzo korzystny stosunek jakości do ceny.

Z poprzednich przecieków wiemy, że Samsung Galaxy Ace 2 będzie oparty o dwurdzeniowy 1 GHz procesor (architektura Cortex-A9) oraz 4-calowy ekran, mający rozdzielczość 800 x 480 pikseli. Jeśli chodzi o kamerę, do dyspozycji ma być 5 megapikselowa. Bateria to tak, jak w przypadku Ace 2 – 1,500 mAh ogniwo. System stanowi tu oczywiście Android w najnowszej wersji, 4.2.2 Jelly Bean.

Jak więc możecie wydedukować po specyfikacji, Galaxy Ace 3 będzie wśród smartfonów mocnym „średniakiem”. Słuchawka ma zostać oficjalnie zaprezentowana wraz z Galaxy S4 mini.

Kiedy Ace 3 wejdzie do sprzedaży? Premierę sklepową przewidziano podobno na okres, między 27 maja a 9 czerwca. Zastanawiacie się pewnie, ile za Ace 3 będzie trzeba zapłacić. Według dotychczasowych przecieków, koreański producent zażyczy sobie za niego około 300 euro, czyli w przybliżeniu 1245 zł. Jestem pewien, że wśród klientów operatorów komórkowych, smartfon stanie się sporym hitem i krótko po premierze, trafi na Allegro w bardzo korzystnych cenach.

Źródło: Bluetooth SIG