Samsung GALAXY Ace 3

Samsung Galaxy Ace 3 oficjalnie zaprezentowany

Po całej masie przecieków, Samsung nareszcie zdecydował się na oficjalną prezentację swojego średniobudżetowego smartfona, modelu Galaxy Ace 3. Co urządzenie może nam zaoferować i jaka będzie jego cena?

Samsung GALAXY Ace 3

Potwierdziła się część wcześniejszych przecieków, dotyczących specyfikacji tego urządzenia. Koreańczycy wyposażyli Ace 3 w dwurdzeniowy 1GHz procesor (architektura póki co nie została ujawniona), 1GB RAM oraz zaledwie 4GB pamięci wewnętrznej (tylko 1.77GB dostępne dla użytkownika). Całe szczęście Ace 3 nadrabia niedostkatki pamięci, obecnością slotu na karty microSD (do 64GB).

Co do ekranu, mamy tu 4” matrycę TFT LCD o rozdzielczości WVGA. Z tyłu znajdziemy 5MP kamerę z fleszem LED, nagrywającą filmy w jakości 720p@30fps. Z przodu nie zabrakło kamerki VGA do przeprowadzania wideorozmów.

Wymiary słuchawki to 121.2 x 62.7 x 9.8 mm, a waga 115g. Zasilanie zapewnia tu 1,500mAh ogniwo, a łączność moduły Wi-Fi 802.11 b/g/n (jednozakresowe), Bluetooth 4.0, oraz A-GPS. Do sklepów trafią dwa warianty smartfona, jeden z 3G a drugi z LTE. Wersja z LTE będzie także nieco “podrasowana” w stosunku do tej z 3G. Zamiast 4GB zamontowano w niej 8GB pamięci masowej, większą 1,800mAh baterię oraz podkręcono procesor z 1GHz do 1.2GHz. Oczywiście wszystkie te zmiany wpłynęły na zwiększenie wymiarów i wagi, gdyż wariant z LTE waży 119.5g i mierzy 10mm grubości.

Samsung poinformował także, że w niektórych regionach świata dostępna będzie wersja z dual-SIM. Niestety producent nie udostępnił informacji, na temat daty wejścia Galaxy Ace 3 do sklepów oraz jego ceny. Z poprzedniego przecieku wiemy jednak, że urządzenie ma kosztować około 995zł, a jego premierę sklepową zaplanowano na lipiec. Koreańczycy więcej szczegółów ujawnią najprawdopodobniej na londyńskiej konferencji, 20 czerwca.

Źródło: Samsung