Samsung GALAXY Ace 2

Samsung Galaxy Ace 3 pojawił się w bazie GLBenchmark

Samsung Galaxy Ace 3, według niepotwierdzonych informacji, ma się oficjalnie pojawić pod koniec maja lub na początku czerwca. Na temat tego urządzenia niestety nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Całe szczęście GLBenchmark zdradza nam nieco o jego ekranie, systemie i chipsecie.

Samsung GALAXY Ace 2

Samsung GALAXY Ace 2

GLBenchmark to sprytne narzędzie, które podczas testowania osiągów każdego urządzenia, wysyła jego dane techniczne i rezultaty na serwery benchmarka. Według danych zebranych przez GLBenchmark, Galaxy Ace 3 będzie wyposażony w 4-calowy wyświetlacz WVGA (800 x 480 pikseli, 233 ppi), co stawia urządzenie w szrankach z Galaxy S III mini. Do dyspozycji ma być także najnowszy system operacyjny Google, Android 4.2.2 Jelly Bean. Niestety, GLBenchmark nie wyciąga z urządzenia rodzaju chipsetu, a jedynie nazwę jego GPU, którym w Ace 3 S7272 jest VideoCore IV. Wniosek z tego taki, że Koreańczycy w Ace 3 zapakowali ten sam układ, który znajdziemy w Galaxy S II Plus i Galaxy Grand, jednak z niżej taktowanymi, dwoma 1 GHz rdzeniami Cortex-A9.

Wcześniejsze plotki zdradziły nam, że kamera i bateria w Ace 3 pozostaną takie same, jak w Ace 2 (5 MP i 1,500 mAh). Przypominam, że smartfon powinien oficjalnie zadebiutować pod koniec maja lub na początku czerwca. Jego prawdopodobna cena wyniesie 300 euro, czyli jakieś 1245 zł.

Źródło: GLBenchmark