Samsung Galaxy Young 2 – infografika

Smartfony Samsung Galaxy Ace 4, Galaxy Core II, Galaxy Young 2 oraz Galaxy Star 2 zadebiutowały

Samsung przyjął chyba nową strategię dotyczącą premier swoich produktów i… zaczyna prezentować je falami. Jeśli uważacie, że ten koreański producent nadal ma skromne portfolio smartfonów, to przygotujcie się na cztery nowe produkty. Oto Samsung Galaxy Ace 4, Galaxy Core II, Galaxy Young 2 oraz Galaxy Star 2.

Samsung Galaxy Ace 4 - front

Samsung Galaxy Ace 4

Samsung Galaxy Ace 4

Zacznijmy od chyba najciekawszego smartfona z całego kwartetu, czyli Galaxy Ace 4. Smartfon ma w zanadrzu 4″ ekran TFT o rozdzielczości WVGA, Android 4.4 KitKat, 5 Mpix kamerę i kamerkę VGA z przodu obudowy. W sprzedaży mają być dwie wersje tego urządzenia – z łącznością 4G LTE i z samym 3G. Jak się pewnie domyślacie, wariant z LTE jest nieco mocniejszy i ma dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor (nie wiadomo jeszcze, na jakim chipsecie), 1 GB pamięci RAM oraz 1800 mAh baterię. Nieco uboższa wersja z 3G, ma dwurdzeniowy 1 GHz procek, 512 MB RAM-u oraz 1500 mAh baterię.

Samsung Galaxy Ace 4 - infografika

Samsung Galaxy Ace 4 – specyfikacja

Wszelkie dane techniczne doskonale obrazuje powyższa infografika. Niestety nie wiem, ile Samsung zażąda za ten smartfon i kiedy pojawi się on w sklepach. Byłbym zapomniał – obydwa warianty Ace 4 posiadają 4 GB pamięci na dane oraz slot na kartę microSD.

Samsung Galaxy Core II

Kolejny z pokazanych smartfonów, to Galaxy Core II. W odróżnieniu od Ace 4 – ten smartfon będzie sprzedawany tylko w jednej wersji. Jak więc wygląda specyfikacja Core II? Mamy tu 4.5″ ekran TFT WVGA, 768 MB RAM-u, 4 GB pamięci wewnętrznej (z czytnikiem kart microSD), 5 Mpix kamerę i kamerkę VGA do wideorozmów, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2 GHz oraz Android 4.4 KitKat.

Samsung Galaxy Core II - infografika

Samsung Galaxy Core II – specyfikacja

W kwestii baterii, zamontowano tu 2000 mAh ogniwo. Niestety Core II nie obsługuje LTE, a jedynie 3G w standardzie HSPA+. Co ważne, Core II pojawi się też w wersji z dual SIM. Podobnie jak w przypadku Ace 4, cena i data wejścia do sklepów są nieznane.

Samsung Galaxy Young 2

Idąc dalej znajdujemy prawdziwego budżetowca, Galaxy Young 2. Smartfon ma naprawdę skromną specyfikację, obejmującą 3 Mpix kamerę (ze stałym fokusem), 3.5″ ekran TFT HVGA, jednordzeniowy procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 512 MB RAM-u. Na dane jest tu 4 GB pamięci, z możliwością rozszerzenia kartą microSD.

Samsung Galaxy Young 2 - infografika

Samsung Galaxy Young 2 – specyfikacja

W roli zasilania występuje tu bateria, o pojemności zaledwie 1300 mAh. Co ciekawe, w tak słabym technicznie smartfonie Samsungowi udało się wgrać Android 4.4 KitKat (to chyba największa zaleta tego sprzętu). Cena i data wejścia do sklepów są niestety nieznane. Możemy się jednak spodziewać, że koszt Galaxy Young 2 nie powinien przekraczać 400 zł.

Samsung Galaxy Star 2

Ostatni z zaprezentowanych smartfonów, to Samsung Galaxy Star 2. Smartfon jest w zasadzie podobny do Young 2, jednak posiada jeszcze gorszą specyfikację. Mamy tu 3.5″ ekran TFT HVGA, 512 MB RAM-u, 4 GB pamięci na dane (z możliwością podpięcia karty microSD), 2 Mpix kamerkę z tyłu (stały fokus) oraz 1 GHz, jednordzeniowy procesor Cortex-A7 o taktowaniu 1 GHz.

Samsung Galaxy Star 2 - infografika

Samsung Galaxy Star 2 – specyfikacja

Tak, jak reszta z pokazanych dzisiaj urządzeń, Galaxy Star 2 posiada Android 4.4 KitKat. Jako baterię mamy tu z kolei 1300 mAh ogniwo. Smartfon powinien być jeszcze tańszy, niż Young 2, jednak Samsung póki co nie ujawnił żadnych informacji na temat daty wejścia Star 2 do sklepów ani jego ceny.

A wam którykolwiek z tych czterech smartfonów się podoba? Jeśli macie na ich temat jakieś przemyślenia, nie krępujcie się podzielić nimi w komentarzu.

Aktualizacja (2.VII.2014): Znamy już europejskie ceny trzech z czterech modeli, o których tu była mowa. Galaxy Ace 4 wyceniono na 219€ (ok. 910 zł), Galaxy Core II na 179€ (ok. 745 zł), natomiast Galaxy Young 2 na 99€ (ok. 410 zł).


 • dudka323

  Czemu Ace 4 jest gorszy od Ace 3, a Core 2 od 1?

  • http://smartfan.pl/ Noob

   Taka strategia firmy :)

 • Arti

  A do S3 nie dadzą kit kata, nosz co za k****