Samsung Galaxy Ace Style

Samsung Galaxy Ace Style, czyli nowa wersja Galaxy Ace

Niemiecki oddział Samsunga nieco się pośpieszył i jeszcze przed oficjalną premierą – wystawił na swoim stoisku nieznany dotąd smartfon, model Galaxy Ace Style. Oczywiście sprzęt ten jest niczym więcej, tylko delikatną mutacją Galaxy Ace 3. Co konkretnie uległo zmianie?

Samsung Galaxy Ace Style

Samsung ostatnio nabrał dziwnej manii, w ramach której zamiast aktualizować oprogramowanie swoich nisko i średniobudżetowych smartfonów, skupia się wyłącznie na flagowcach a o reszcie zapomina. Właściciele takich „porzuconych” urządzeń mogą się poczuć dodatkowo skrzywdzeni, jeśli zobaczą, że koreański producent wypuszcza praktycznie taki sam smartfon jak ich, tyle, że pod inną nazwą i z delikatnie zmodyfikowaną specyfikacją.

Wydaje mi się, że Galaxy Ace Style jest właśnie takim dziwnym tworem, bo od Galaxy Ace 3 prawdopodobnie nie odróżnia go zbyt wiele. Póki co wiemy jedynie, że Galaxy Ace Style fabrycznie działa w oparciu o Android 4.4.2 KitKat (a Galaxy Ace 3 nadal „kisi się” z 4.2 Jelly Bean). Reszta parametrów, które znamy, to 4″ ekran WVGA, 5 MP kamera główna, kamerka VGA z przodu oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Brzmi znajomo prawda?

Samsung Galaxy Ace Style ma być dostępny zarówno w wersji dual SIM, jak i single SIM. Prawdopodobna, europejska cena tej słuchawki ma wynieść ok. 200-300€ (835-1250 zł). O smartfonie dowiemy się zapewne więcej, kiedy Samsung nareszcie oficjalnie go pokaże. Jestem jednak pewien, że posiadacze Galaxy Ace poprzednich generacji – nie będą z tego faktu zadowoleni.