Samsung Galaxy A5 – render 6

Samsung Galaxy Alpha A5 i Alpha A3 sfotografowane

Rodzina Galaxy Alpha najprawdopodobniej już wkrótce poszerzy się o kolejne smartfony. Jeden z meksykańskich portali zajmujących się tematyką Androida, opublikował fotografie, na których widać średniaka Galaxy Alpha A5 oraz model Alpha A3, który ma należeć do niskiego segmentu sprzętów mobilnych.

Samsung Galaxy Alpha A5 i Alpha A3

Samsung Galaxy Alpha A5 (po lewej), Galaxy Alpha (pośrodku) oraz Galaxy Alpha A3 (po prawej)

Nowe smartfony mają przede wszystkim kłaść nacisk na obudowę premium, która (podobnie jak w klasycznym Galaxy Alpha) będzie zbudowana z aluminium. Specyfikacja w tych urządzeniach zejdzie nieco na drugi plan.

Galaxy Alpha A5 ma dysponować slotem na kartę SIM w standardzie nanoSIM oraz czytnikiem kart pamięci microSD. Jako ekran ma tu się znaleźć 5″ matryca 720p, wyprodukowana w technologii Super AMOLED. W roli chipsetu Samsung najprawdopodobniej zamontuje tu 64-bitowego Snapdragona 410. Co z kamerą? Będzie tu 13 Mpix sensor z nagrywaniem 1080p. Cena Galaxy Alpha A5 ma się mieścić w przedziale od 400 do 450 dolarów.

Samsung Galaxy Alpha A5

Samsung Galaxy Alpha A5

Jeśli chodzi o Galaxy Alpha A3, jego cena wyniesie od 350 do 400 dolarów. Smartfon ma dysponować 4.52″ ekranem qHD Super AMOLED, Snapdragonem 410, 8 Mpix / 1080p kamerą oraz 5 Mpix kamerką przednią.

Wśród nowych urządzeń Alpha ma się też podobno pojawić Galaxy Alpha A7, będący pod względem specyfikacji jeszcze bardziej zaawansowany, niż dwa poprzednie modele. Jego zdjęcie niestety nie pojawiło się jeszcze w sieci.

Aktualizacja (6.X.2014): Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej materiałów, dotyczących tych nowych smartfonów Samsunga. Tym razem portal PhoneArena dotarł do oficjalnych renderów, prezentujących Galaxy A5.

Przypominam także, że to nie pierwsze zdjęcia, na których możemy zobaczyć Galaxy A5. Smartfon pojawiał się już wcześniej.

Aktualizacja (7.X.2014): Do całego zestawu zdjęć doszło dzisiaj także nagranie wideo, prezentujące A3 oraz A5.

Aktualizacja: No i w zasadzie nie musieliśmy na niego zbyt długo czekać, bo dzisiaj pierwsze szczegóły, dotyczące Galaxy A7. Jak donosi portal SamMobile, model Galaxy A7 ma posiadać 5.5″ ekran 1080p.

To jednak nie wszystko, bo według przecieku – model Galaxy A5 pojawi się w sklepach już w listopadzie.

Aktualizajca (27.X.2014): W jednym z benchmarków (konkretnie GFXBench) pojawiły się dane, dotyczące smartfona Galaxy A7. Dzięki nim możemy prawie w całości poznać specyfikację tego smartfona.

Samsung Galaxy A7 - benchmark

Jeśli wierzyć GFXBench, Galaxy A7 będzie zaopatrzony w w 5.2″ 1080p ekran (poprzednie plotki mówiły o 5.5″), 64-bitowy chipset Snapdragon 615 z ośmioma rdzeniami o taktowaniu 1.5 GHz i grafiką Adreno 405 oraz 2 GB RAM. Jeśli chodzi o wbudowaną pamięć na dane, jest jej 16 GB.

GFXBench zdradza także, że sprzęt ma posiadać 12 Mpix kamerę z nagrywaniem Full HD. Z kolei przednia kamerka (do selfie) ma mieć 5 Mpix. Oprócz tego w Galaxy A7 znajdzie się miejsce na akcelerometr, Bluetooth, kompas cyfrowy, GPS, NFC oraz Wi-Fi.