Samsung Galaxy Alpha – 2

Samsung Galaxy Alpha pojawi się z 4.7″ ekranem

Jeśli uważacie, że Samsung nadal posiada w swojej ofercie zbyt mało smartfonów, to mogę was pocieszyć, bo szykuje się kolejne urządzenie od tego producenta. Na zdjęciach pojawił się model Galaxy Alpha, który według mnie mocno przypomina Galaxy S II.

Samsung Galaxy Alpha - tył i przód

Źródło widocznych tutaj zdjęć potwierdza, że Samsung Galaxy Alpha (SM-G850) ma mieć 4.7″ ekran Super AMOLED, chipset Exynos pozwalający na komunikację LTE, skaner linii papilarnych oraz pulsometr z tyłu urządzenia (obok obiektywu kamery). Jako pamięć ma tu służyć 32 GB powierzchni na dane, której nie będzie można rozszerzyć kartą microSD. W kwestii slotu na SIM, jest tu port nanoSIM. Niestety dokładniejsza specyfikacja tego sprzętu nie jest nam jeszcze znana.

Nie trudno się domyśleć, że Galaxy Alpha ma być bezpośrednim konkurentem dla iPhone 6 (prawdopodobna premiera nowego iPhone ma nastąpić jesienią). Według plotek nowy smartfon Apple będzie wyposażony właśnie w 4.7″ ekran. Warto dodać, że Alpha posiada coś, czego w serii Galaxy zawsze brakowało, a mianowicie metalową ramkę okalającą urządzenie.

Czy Galaxy Alpha pojawi się w sklepach właśnie pod taką nazwą? Niekoniecznie. Jakiś czas temu chodziły słuchy, że Samsung planuje nowy smartfon, posiadający metalową ramkę. To urządzenie ma zadebiutować jako Galaxy S5 Neo. Całkiem możliwe, że sprzęt, który oglądamy na powyższych zdjęciach to właśnie Galaxy S5 Neo.

Aktualizacja (28.VII.2014): Portal SamMobile dotarł do dokumentów potwierdzających istnienie Galaxy Alpha. Dowiadujemy się z nich także, że urządzenie będzie zaopatrzone w ekran, którego rozdzielczość wyniesie 720p (1280 x 720).

Samsung Galaxy Alpha - dokument

Galaxy Alpha w sklepach ma się pojawić już w sierpniu, na kilka tygodni przed debiutem nowego phabletu Samsunga z serii Galaxy Note. SamMobile potwierdza, że Alpha ma być „odziany” w metalową obudowę.

Aktualizacja (30.VII.2014): Galaxy Alpha może zawitać do sklepów szybciej, niż przypuszczaliśmy. Według nowych plotek Samsung pokaże tego smartfona już 4 sierpnia, czyli w najbliższy poniedziałek.

Aktualizacja (1.VIII.2014): W internecie pojawiła się dość dokładniejsza specyfikacja Galaxy Alpha. Według niej we wnętrzu tego smartfona „zasiądzie” Exynos 5433, który w benchmarkach potrafi zwyciężać nawet ze Snapdragonem 805. W roli aparatu w Alpha znajdzie się 12 Mpix kamerka główna oraz 2 Mpix kamera frontowa. Tak, ja było mówione wcześniej – ekran urządzenia dysponuje rozdzielczością wynoszącą 720p. Jako pamięć wewnętrzną dostaniemy tu 32 GB, zabraknie niestety slotu na kartę microSD. Szkoda tylko, że po raz kolejny plotki mówią o innej dacie premiery Galaxy Alpha. Smartfon ma podobno zadebiutować nie 4, a 13 sierpnia.