Samsung-Galaxy-Beam-0

Samsung Galaxy Beam – kiedy w Europie?

Samsung Galaxy Beam, czyli połączenie smartfonu z projektorem – wkrótce trafi na rynki europejskie.

Samsung Galaxy Beam

Pod koniec lutego na targach Mobile World Congress 2012 Samsung zaprezentował bardzo ciekawe urządzenie – wyposażony w projektor smartfon Galaxy Beam. Projektor, który zastosowano w Galaxy Beam ma 15-lumenów jasności i potrafi wyświetlić obraz o wielkości do 50-cali i rozdzielczości 640×360 pikseli.

Smartfon pomimo wbudowanego projektora – nie jest wcale zbyt gruby, gdyż w najgrubszym miejscu mierzy 12.5mm. Galaxy Beam to jednak nie tylko projektor. Producent wyposażył urządzenie w dwurdzeniowy 1GHz procesor Cortex-A9, 768MB RAM, 5MP kamerę główną i kamerkę do rozmów wideo oraz 8GB pamięci wewnętrznej. Rolę wyświetlacza w smartfonie pełni 4-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 480×800 pikseli. Beam działa w oparciu o system Android 2.3 Gingerbread, można się jednak spodziewać, iż urządzenie dostanie od koreańskiego producenta aktualizację do Ice Cream Sandwich.

Samsung Galaxy Beam do europejskich sklepów powinien trafić już w przyszłym miesiącu – jego cena wyniesie około 600 dolarów, czyli jakieś 2075zł.

Źródło: PhoneArena