Samsung-Galaxy-Beam-0

Samsung Galaxy Beam – telefon z projektorem

Samsung zaprezentował Galaxy Beam – czyli smartfon z systemem Android, oraz projektorem HD.

Samsung Galaxy Beam

Urządzenie zostało wyposażone w 4-calowy ekran WVGA, 1GHz dwurdzeniowy procesor, 5MP kamerę – a całość zasila bateria o pojemności 2,000mAh. Oczywiście najważniejszym aspektem smartfona, jest jego projektor HD, o jasności 15 lumenów – który wyświetli obraz do wielkości 50-cali.

Galaxy Beam, chociaż mierzy aż 12.5mm grubości – daje nam możliwość wyświetlenia dowolnego obrazu ze smartfona, np. na ścianie, czy też suficie naszego mieszkania. Co prawda nie możemy liczyć np. na granie z włączonym projektorem (byłoby ciężko grać na ekranie dotykowym, a jednocześnie trzymać nieruchomo smartfon, aby obraz się nie trząsł). Galaxy Beam będzie z pewnością rarytasem dla osób, które często potrzebują projektora – a nie chcą ze sobą „taszczyć” dodatkowej walizki. Smartfon sprawdzi się też u osób, które chciałyby oglądać filmy w wielkim formacie – a nie posiadają dużego telewizora.

Szkoda tylko, że urządzenie na starcie zostanie zaopatrzone w starszą wersję Androida – 2.3 Gingerbread, a nie najnowszego ICS. Więcej szczegółów na temat Galaxy Beam poznamy w przyszłym tygodniu, na targach Mobile World Congress.

Źródło: Samsung