Samsung Galaxy Core Lite – laska

Samsung Galaxy Core Lite: 4.7″ ekran i LTE

Jeśli macie już dość nawałnicy produktów Samsunga, to nie czytajcie tej informacji, bo koreański producent popełnił właśnie kolejny smartfon, model Galaxy Core Lite. Słuchawka należy do segmentu urządzeń z niższej półki, a jaką ma specyfikację?

Samsung Galaxy Core Lite - laska

Jak się możecie domyślać, nie jest ona powalająca. Samsung Galaxy Core Lite posiada 4.7″ ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, NFC, LTE, 5 Mpix kamerę z fleszem LED, czterordzeniowy chip Snapdragon 400, z rdzeniami o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB RAM-u oraz 8 GB pamięci, którą można rozszerzyć kartą pamięci microSD.

Samsung Galaxy Core Lite - front

Smartfon jako dostarczyciela energii, używa 2000 mAh baterii, więc jak na tej klasy sprzęt, całkiem sporej. Z niewiadomych powodów Samsung nie zaopatrzył Galaxy Core Lite w najnowszego Androida, czyli 4.4.3 KitKat. Zamiast tego mamy tu 4.3 Jelly Bean. Jestem jednak pewien, że Koreańczycy wkrótce wypuszczą dla niego KitKata.

Samsung Galaxy Core Lite - tył

Niestety, smartfon póki co został pokazany tylko na Tajwanie (tak tak, ta piękna Pani na początku, to najprawdopodobniej Tajwanka). Samsung na tamtejszym rynku ma zamiar rozpocząć sprzedaż Galaxy Core Lite SM-G3586V jeszcze w tym miesiącu. Niestety cena tego urządzenia nie jest super zachęcająca i wynosi 266$, czyli ok. 800 zł. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Samsung ma zamiar pokazać ten smartfon także dla innych rynków, stad też nie wiemy, czy Galaxy Core Lite kiedykolwiek pojawi się w Polsce. Muszę jednak przyznać, że w cenie ok. 600 zł, byłby to smartfon godzien rozważenia.


  • wiek

    przecież to sgs2 tylko w nowszym ubraniu i z współczesnymi dodatkami typu lte…

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Tak nie do końca, tam miałeś ekran 4.3″ AMOLED, więcej pamięci, dwa rdzenie, mniejszą baterię… Ale fakt, Samsung lubi serwować odgrzewane kotlety, lekko zmodyfikowane wersje starszych sprzętów.