Samsung Galaxy Core LTE – czarny 1

Samsung Galaxy Core LTE – stary smartfon w nowej odsłonie

Samsung do linii swoich smartfonów dodał dzisiaj kolejne urządzenie o nazwie Galaxy Core LTE. Jak sugeruje nazwa tego sprzętu, jest to nieco udoskonalony wariant dobrze znanego i popularnego w naszym kraju modelu Galaxy Core. Mimo wszystko producent nie ograniczył się tylko do dołożenia LTE.

Samsung Galaxy Core LTE - czarny

Tak, jak i podstawowy wariant tego smartfona, Galaxy Core LTE posiada dwurdzeniowy 1.2 GHz procesor Cortex-A5 (chipset Snapdragon MSM8225 S4 Play) oraz GPU Adreno 203.

Niewątpliwej zmianie uległ tutaj ekran, który ma teraz 4.5″ i rozdzielczość qHD (w Galaxy Core dostępny była jedynie 4.3″ matryca WVGA). Udoskonaleniu uległa też technologia ekranu, bo zamiast TFT zastosowano tu PLS.

Samsung Galaxy Core LTE działa w oparciu o Android 4.2.2 Jelly Bean (szkoda, że Samsung nie pokusił się o instalację Androida 4.4 KitKat) i ma 1 GB RAM’u. Fotografie będziemy tu mogli wykonywać za pomocą 5 MP kamery głównej (nagrywa filmy 1080p) oraz przedniej kamerki VGA.

Samsung Galaxy Core LTE - biały

Pakiet modułów łączności w Galaxy Core LTE jest naprawdę przebogaty. Mamy tu A-GPS, Bluetooth 4.0, NFC, Wi-Fi b/g/n oraz złącze microUSB 2.0. Jak sama nazwa wskazuje, dostaliśmy tu dodatkowo łączność LTE (Cat4), która pozwala na ściąganie danych z szybkością do 150 Mbps.

Pamięć wewnętrzna pozostała bez zmian i nadal ma pojemność 8 GB. Dzięki karcie microSD możemy ją jednak rozszerzyć o dodatkowe 64 GB. Co z baterią? Obecność LTE wymusiła na Samsungu zwiększenie jej pojemności do 2100 mAh (w Galaxy Core mamy 1800 mAh). Wymiary Galaxy Core LTE to 132.9 x 66.3 x 9.8 mm.

Samsung Galaxy Core LTE ma być dostępny w kolorze białym oraz czarnym i trafi m.in. do Polski. Koreański producent niestety nie podał ceny smartfona.