Samsung GALAXY Express

Samsung Galaxy Express – nowy smartfon koreańskiego producenta z LTE

Samsung zaprezentował swój najnowszy androidowy smartfon – model Galaxy Express. Urządzenie może i nie należy do najwyższej półki, ale z pewnością będzie bardzo mocnym „średniakiem”.

Samsung GALAXY Express

Na temat tej słuchawki mogliście już słyszeć wcześniej. Samsung w październiku zeszłego roku zaprezentował urządzenie o takiej samej nazwie, Galaxy Express I437. Niestety model I437 był przeznaczony wyłącznie dla amerykańskiej sieci AT&T, za to zaprezentowany dzisiaj Galaxy Express – to wersja międzynarodowa. Jak wygląda specyfikacja tego smartfona?

Znajdziemy tu duży, 4.5-calowy ekran Super AMOLED Plus o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, 1.2 GHz dwurdzeniowy procesor (niestety w tej chwili nie wiadomo, jaki to chipset), 1 GB RAM, 8 GB pamięci użytkownika, 5 MP kamerę główną (z nagrywaniem 720p) oraz 1.3 MP do rozmów wideo. Samsung nie zapomniał także o slocie na karty microSD, zresztą 8 GB pamięci w dzisiejszych czasach to niezbyt wiele.

Oprócz tego mamy tu złącze MHL, moduły NFC, 4G LTE i A-GPS + GLONASS, a całość oparta o system Android 4.1 Jelly Bean. Smartfon zasila ogniwo o pojemności 2,000 mAh. Samsung do swojego telefonu zaimplementował oczywiście wiele własnych funkcji, jak np. AllShare Play lub S Beam.

Niestety producent póki co nie ujawnił, jaka będzie cena urządzenia i data jego wejścia do sklepów.

Źródło: Samsung


  • Nazir

    Kolejne dziadostwo z android jako odgrzewany kotlet od Samsung.

    Zamiast wydawać kolejne modele bez sensu i gorsze od SGS2 powinni się zająć aktualizacją dla SGS2/SGS3 i Note i dbać o modele długo aby było warto kupić kolejny galaxy S