Samsung Galaxy F i Galaxy S5

Samsung Galaxy F sfotografowany obok Galaxy S5

Galaxy F (znany też jako Galaxy S5 Prime) to niezaprezentowany jeszcze smartfon Samsunga, który ma stanowić solidną konkurencję w segmencie urządzeń wyposażonych w ekran QHD.

Samsung Galaxy F i Galaxy S5

Samsung Galaxy F (po lewej) i Galaxy S5

Powyżej możecie zobaczyć pierwsze, rzekome zdjęcie, przedstawiające Galaxy F (umieszczonego zaraz obok Galaxy S5). Z osobistych doświadczeń wiem, że wiele osób, które miały styczność z Galaxy S5 narzekało, iż smartfon ma (jak na dzisiejsze, wyśrubowane standardy), za szerokie ramki dookoła ekranu. SGS5 w starciu z LG G3, pod względem designu, został mocno w tyle. Samsung widząc to, co się dzieje na rynku, chce najprawdopodobniej zaprezentować odświeżonego S5, model Galaxy F.

Jak sami widzicie, model F od S5 różni się dość znacznie. Praktycznie do minimum zostały zmniejszone ramki okalające ekran, który mocno przypomina teraz ten z LG G3. Na temat Galaxy F niestety nie wiemy zbyt wiele. Urządzenie ma mieć 5.2″ lub 5.3″ ekran QHD, 16 Mpix kamerę z optyczną stabilizacją obrazu, chipset Snapdragon 805 oraz 3 GB RAM-u. Galaxy F, podobnie jak S5, ma być wodoszczelny i mieć taki sam zestaw sensorów. Oczywiście warto nadmienić, że według licznych plotek, Galaxy F dostanie metalową, tylną pokrywę na baterię.

Niestety zdjęcie zaprezentowane powyżej, jest słabej jakości i ciężko wyczuć, czy zostało sfałszowane w jakimś programie graficznym, czy też nie. Galaxy F ma zostać oficjalnie zaprezentowany dopiero w okolicach września. Na rozwiązanie tej zagadki przyjdzie nam więc jeszcze sporo poczekać.