Samsung Galaxy Grand 2 – rzut 2

Samsung Galaxy Grand 2 dostanie KitKat

Samsung Galaxy Grand 2 może i nie jest u nas tak popularny, jak chociażby Galaxy S4 lub Galaxy S5, jednak mimo wszystko można go w Polsce kupić. Zapewne wielu posiadaczy tego smartfona bardzo się ucieszy z informacji, według której Samsung właśnie rozpoczął dystrybucję systemu Android 4.4.2 KitKat dla tego urządzenia.

Samsung Galaxy Grand 2 - rzut 2

Według doniesień użytkowników, pierwszymi szczęśliwcami, którzy mogą się cieszyć z KitKata dla Galaxy Grand 2, są jego indyjscy posiadacze. Tamtejsi właściciele Grand 2 informują, że wariant z dual SIM otrzymuje teraz nowego Andka. Spodziewam się jednak, że wersja z single SIM także dostanie swojego KitKata.

Nowe oprogramowanie waży 360MB i jest rozpowszechniane poprzez OTA (Over-the-Air). Jeśli więc posiadasz Galaxy Grand 2, to radzę sprawdzić, czy przypadkiem nowy firmware nie jest już dla niego dostępny. Jeśli nie znajdziesz aktualizacji przez OTA, to można również sprawdzić, czy przypadkiem nie ma jej poprzez Samsung Kies. Koreańczycy często udostępniają nowy soft najpierw na Kies, a dopiero potem poprzez OTA.

Firmware dla Grand 2, oprócz nowej wersji systemu przynosi też zapewne całą masę poprawek do błędów i aktualizacje dla wewnętrznego oprogramowania Samsunga. Gdyby ktoś w Polsce otrzymał już Android 4.4.2 KitKat dla Galaxy Grand 2 , niech koniecznie pochwali się wrażeniami na jego temat za pośrednictwem komentarza. Sam jestem ciekaw, co Samsung upchnął tam nowego.