Samsung GALAXY Grand

Samsung Galaxy Grand – kolejny szczęśliwiec, który dostaje Android 4.2.2 Jelly Bean

Nie tylko HTC One X+ otrzymał dzisiaj aktualizację do Andka w wersji 4.2.2. Samsung w tym samym czasie rozpoczął upgrade smartfona Galaxy Grand (DUOS) do Androida 4.2.2 Jelly Bean. To oczywiście dobra wiadomość, jednak oprócz niej jest także i zła.

Samsung GALAXY Grand

Aktualizacja jest w tej chwili rozpowszechniana w Rosji, jednak w ciągu kilku dni powinna zacząć docierać także do odbiorców z reszty świata. Dzięki nowej wersji softu Samsung Galaxy Grand dostaje sporo fajnych funkcji, jak np. widgety na ekranie blokowania, zaawansowane menu przełączników, wygaszacz ekranu Daydream, udoskonalone przełączanie pomiędzy zadaniami oraz kilka innych, mniejszych poprawek, które polepszają ogólny odbiór systemu Android przez użytkownika.

Jak się pewnie domyślacie, Samsung nie zapomniał upchnąć w sofcie kilku funkcjonalności ze swojego flagowca, Galaxy S4. Czy to się komuś spodoba? Oby.

Jak już wspomniałem na początku fakt rozpoczęcia aktualizacji Grand do 4.2.2 Jelly Bean to świetna wiadomość. Niestety okazuje się, że 4.2.2 będzie ostatnim upgrade dla tego smartfona. Jego właściciele nie mają więc co liczyć na to, że koreański producent udostępni dla niego Andka 4.3.

Jeśli ktoś nie może się doczekać, aż Samsung oficjalnymi kanałami zaktualizuje jego Galaxy Grand to wiedzcie, że są na to także inne, nie do końca legalne sposoby. Jeśli wejdziecie na stronę z linku źródłowego tego tekstu, to znajdziecie na niej wszystkie niezbędne pliki i instrukcje aby zainstalować nowy ROM. Pamiętajcie jednak, że takim nieoficjalnym flashowaniem smartfona możecie go uwalić i w dodatku stracić na niego gwarancję. Jeśli się tym nie przejęliście, to możecie śmiało bawić się w instalację nowego firmware.

Źródło: SamMobile