Samsung Galaxy Grand Neo GT-I9060 – 1

Samsung Galaxy Grand Neo wyciekł przed premierą – 5″ smartfon za 300 euro

Jak dotrzeć do oficjalnych danych smartfona, który nie miał jeszcze oficjalnej premiery? Wystarczy, że wejdziemy na odpowiednią stronę producenta, która nie powinna być jeszcze opublikowana. Taki zabieg udało się wykonać redaktorom z portalu GSMArena, dzięki czemu Samsung Galaxy Grand Neo został w pełni ujawniony jeszcze przed swoim oficjalnym debiutem.

Samsung Galaxy Grand Neo - plansza

Galaxy Grand Neo nie jest już tak naprawdę dla nikogo wielką nowością. Przecież zaledwie kilka dni temu w internecie pojawiło się jego zdjęcie i domniemana specyfikacja. Teraz jednak, pomimo faktu, że mamy do czynienia z przeciekiem – dane techniczne są na 99.9% pewne.

Czego więc możemy oczekiwać od Galaxy Grand Neo? Sprzęt mieści na swoim pokładzie 5.01″ ekran TFT o rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Pod maską umieszczono 1.2 GHz, czterordzeniowy procesor Cortex-A7 oraz 1 GB RAM. Jako aparat służy tu 5 MP sensor z fleszem LED oraz przednia kamera VGA. Do dyspozycji użytkownika jest również 8 GB pamięci na dane, którą można powiększyć kartą microSD.

Poza tym są tu moduły Bluetooth 4.0, HSPA+ (21Mbps DL, 5.76Mbps UP), WiFi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, złącze micro USB oraz GPS ze wsparciem dla GLONASS. Niestety nie ma tu LTE ani Wi-Fi w standardzie ac.

Co do designu Galaxy Grand Neo, to jest on oczywiście bardzo podobny do innych urządzeń z tej serii. Obudowa smartfona mierzy 143.7 x 77.1 x 9.6 mm. Oczywiście systemem operacyjnym w Neo jest Android, niestety w nie najnowszej już wersji 4.2 Jelly Bean (wraz z nakładką TouchWiz). Jako zasilanie mamy 2100 mAh ogniwo.

Galaxy Grand Neo powinien już wkrótce zostać oficjalnie zaprezentowany. Jego cena w Europie (z podatkiem) wyniesie 299€, czyli ok. 1250 zł. Smartfon będzie dostępny w różnych wersjach kolorystycznych, a w sklepach pojawi się w połowie lutego.

Aktualizacja (28.I.2014): Smartfon Galaxy Grand Neo GT-I9060 możemy już w zasadzie uznać za oficjalnie zaprezentowany, gdyż sprzęt pojawił się na oficjalniej stronie Samsunga. Cała specyfikacja, o której mówiliśmy wcześniej została potwierdzona i nie ma w tej kwestii absolutnie żadnego zaskoczenia. Poniżej możecie obejrzeć oficjalnie zdjęcia tego urządzenia.