Samsung Galaxy Grand Neo

Samsung Galaxy Grand Neo z 5″ ekranem zadebiutuje już wkrótce?

Samsung to producent, który już w tej chwili posiada w swojej ofercie chyba największy wybór smartfonów, opartych o system Android. Czy kogoś to cieszy, czy też nie – wkrótce do tego grona dołączy kolejna słuchawka, będąca „mutacją” Galaxy Grand – model Galaxy Grand Neo.

Samsung Galaxy Grand Neo

Jeśli wierzyć tym nieoficjalnym informacjom Galaxy Grand Neo dostanie 1.2 GHz, czterordzeniowy procesor Cortex-A7 oraz 5″ ekran WVGA (800 x 480 pikseli). Oprócz tego wiemy jedynie, że sprzęt ma działać w oparciu o system Android 4.3 Jelly Bean, a jego funkcjonalności dodatkowo „wzbogaci” samsungowa nakładka TouchWiz.

Niestety to w zasadzie wszystko, co w tej chwili wiemy nt. Galaxy Grand Neo. Według przecieku, urządzenie ma w hierarchii smartfonów Galaxy Grand plasować się poniżej Galaxy Grand 2, więc możemy się spodziewać, że jego cena też będzie niższa.

Czy powyższa plotka okaże się prawdą? Szczerze mówiąc jeśli spojrzymy, ile Samsung wypuszcza ostatnio smartfonów, to faktycznie możemy dojść do wniosku, że jest teraz świetny moment na dołożenie kolejnej słuchawki do koreańskiego portfolio. Miejmy tylko nadzieję, że Samsung nie zastąpi nigdy aktualizacji starszych urządzeń debiutami nowych. Z doświadczenia wiem, że kolejne informacje nt. aktualizowania firmware jakiegoś sprzętu wzbudzają ogromne zainteresowanie. Użytkownicy kupują najczęściej nowe smartfony na okres co najmniej dwóch lat, logiczne jest więc, że jak najdłużej chcą otrzymywać dla nich nowy firmware.

Niestety Galaxy Grand, który zadebiutował nieco ponad rok temu, a który to w sierpniu otrzymał upgrade do Andka 4.2.2 Jelly Bean – najprawdopodobniej nie otrzyma już więcej upgrade’ów. Według mnie to trochę wstyd, że Samsung wypuszcza nowe odmiany Grand a zapomina o aktualizowaniu sprzętów, które mają zaledwie rok. Przypominam również, że do „rodziny Grand” podczas targów MWC 2014 dołączy też najprawdopodobniej model Galaxy Grand Lite.