Samsung Galaxy S II Plus

Samsung Galaxy S II Plus z Android Jelly Bean zaprezentowany na CES

Samsung na CES 2013 zademonstrował odświeżoną wersję swojego niegdyś flagowego smartfonu – Samsunga Galaxy S II. Co uległo zmianie?

Samsung Galaxy S II Plus

Przede wszystkim Samsung w S II Plus zmienił obudowę. Urządzenie wyglądem zostało zbliżone do S III, i ma teraz taki sam, połyskliwy plastik – co pewnie nie wszystkim przypadnie do gustu. Smartfon do sklepów trafi w dwóch kolorach: niebieskim i białym.

Jeśli chodzi o wnętrze i system, do dyspozycji jest Android 4.1.2 Jelly Bean (szkoda, że nie 4.2), a za wydajność odpowiada dwurdzeniowy chipset Broadcom z procesorem Cortex-A9 1.2 GHz oraz 1 GB RAM. Urządzenie ma taki sam wyświetlacz jak oryginalny S II, czyli 4.3-calowy WVGA Super AMOLED Plus.

Reszta podzespołów jest również taka sama. Mamy tu 8 MP kamerę z nagrywaniem 1080p, 2 MP kamerkę do wideokonferencji, łączność 3G z 21 Mbps HSPA+, dwuzakresowe Wi-Fi a/b/g/n i Bluetooth 3.0+HS. Niestety pamięć wewnętrzna została zmniejszona do 8 GB, całe szczęście pozostawiono slot na karty microSD.

Do dyspozycji będą dwie wersje smartfona – I9105 oraz I9105P. Wersja z „P” ma NFC, przez co jest nieznacznie grubsza (8.9 mm w porównaniu do 8.5 mm). Reszta gabarytów, czyli 125.3 x 66.1 mm pozostaje taka sama, jak w pierwowzorze. Nieznacznej zmianie uległa za to waga, która wynosi teraz 121 g (zamiast 116 g w oryginale). Bateria pozostała bez zmian i ma  pojemność 1,650 mAh.

Niestety, Samsung nie ujawnił daty wypuszczenia S II Plus do sklepów, ani jego przyszłej ceny.

Źródło: GSMArena, Samsung