Samsung – ewolucja ekranów

Samsung Galaxy S IV z 4.99″ ekranem 1080p?

Na zakończonych już targach CES 2013 Samsung pokazał planszę, na której widać ewolucję ekranów smartfonów tej firmy. Co będzie po 4.8-calowym wyświetlaczu Galaxy S IV?

Samsung - ewolucja ekranów

Jak sami możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu, historia samsungowych ekranów AMOLED zaczęła się w 2010 roku, od 3.97-calowego wyświetlacza (210 ppi) WVGA. Najciekawszy jest oczywiście najnowszy, 4.99-calowy ekran Full HD (440 ppi), który potwierdza wcześniejsze plotki na temat specyfikacji Galaxy S IV.

Nowy ekran, dzięki zastosowanym materiałom, ma być aż o 25% bardziej energooszczędny, niż jego poprzednie wersje. Dodatkowo tryb niskiego poboru energii ma dać kolejne 47% oszczędności. Oczywiście nowy ekran FHD Samsunga, jako następca 5.5-calowej matrycy RGB z Note II – nie będzie raczej wyświetlaczem opartym o PenTile, a właśnie o pełne RGB.

Oczywiście wszystkich szczegółów nt. 4.99-calowego ekranu AMOLED FHD dowiemy się podczas oficjalnej prezentacji Samsunga Galaxy S IV. Kiedy ona nastąpi? Najprawdopodobniej na targach MWC 2013 w Barcelonie (25-28 luty).

Źródło: AndandTech