Samsung Galaxy Note II

Samsung Galaxy S IV z rysikiem S Pen już w kwietniu trafi do sklepów?

Oto porcja najświeższych plotek, prosto z matecznika Samsunga – Korei Południowej. Według tamtejszych doniesień, Galaxy S IV w sklepach pojawi się w kwietniu, i będzie wyposażony w rysik S Pen.

Samsung Galaxy Note II

Informacja została podobno potwierdzona przez jednego z przedstawicieli Samsunga, według którego producent chce zunifikować obsługę serii Galaxy Note i S. Co więcej – większość z koreańskich źródeł zgadza się co do tego, że sklepowa premiera S IV nastąpi w kwietniu 2013.

To nie koniec tych soczystych plotek. Potwierdzają się także informacje, według których Galaxy S IV będzie wyposażony w 5-calowy ekran AMOLED 1080p. Kwestia wyświetlacza nie pozostawia już chyba nikomu żadnych wątpliwości, zważywszy na to, że obecnie prawie cała konkurencja „śmiga” na 5-calowych wyświetlaczach Full HD.

Według innych przecieków, S IV ma być wyposażony w czterordzeniowy, 28 nm chipset Exynos 5440. Układ ma wykorzystywać technologię ARM big.LITTLE, która wykorzystuje dodatkowy, piąty rdzeń A7 do mniej wymagających zadań, podczas gdy resztę pracy wykonują cztery rdzenie A15. SGS4 ma mieć także 13 MP kamerę oraz mierzyć 9.2 mm grubości (czyli więcej niż S III, którego grubość wynosi 8.6 mm).

Nie wiem jak Wam, ale mnie wizja Galaxy S IV z rysikiem S Pen bardzo przypadła do gustu. Z drugiej jednak strony myślę, że Samsung nie zdecyduje się na tego typu ruch. Osłabiłoby to główny motyw do zakupu Note, który właśnie taki rysik ma w zanadrzu. Przecież wielu konsumentów wybiera Note i Note II tylko dlatego, że jest tam S Pen. Po co te osoby miałyby kupować drogiego Note, skoro w Galaxy S IV też znajdzie się rysik? Samsung w takim przypadku będzie musiał wyposażyć Note III w coś ekstra, czego S IV nie ma (pomijam tu większy ekran). Jeśli macie na ten temat jakieś swoje przemyślenia, nie krępujcie się nimi podzielić w komentarzu pod tekstem.

Źródło: PhoneArena, Enuri