Samsung Galaxy J – front

Samsung Galaxy J – oto co powstaje ze skrzyżowania Galaxy Note 3 i Galaxy S4

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, co powstanie z połączenia Galaxy S4 i Galaxy Note 3 – to teraz masz okazję zobaczyć efekty. Do oferty japońskiego operatora NTT DoCoMo trafi Samsung Galaxy J, który łączy w sobie cechy tych dwóch urządzeń.

Samsung Galaxy J - front

Samsung Galaxy J pojawi się w trzech kolorach: różowym, białym i niebieskim. Koreański producent „uzbroił” smartfon w 5″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080×1920 pikseli (Full HD), czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2.3GHz, a wszystko to wsparte przez 3GB RAM.

Samsung Galaxy J - tył

Samsung ma zamiar sprzedawać swój nowy produkt wyłącznie w 32GB wariancie pamięciowym. Jeśli chodzi o aparat, to zamontowano tu ten sam 13MP sensor, który siedzi w Galaxy Note 3. Energię do smartfona dostarczy ogniwo o pojemności 2600 mAh. W sprzęcie oczywiście nie zabraknie łączności LTE.

Samsung Galaxy J - kolory

Galaxy J już w tej chwili został okrzyknięty mianem mini-phabletu, a to ze względu na zaokrąglone rogi rodem z Note 3 przy jednoczesnym zachowaniu gabarytów Galaxy S4. Byłbym zapomniał – jak przystało na tamtejsze rynki, Samsung doposażył swój smartfon w tuner TV, dzięki czemu znudzony Japończyk jadąc np. pociągiem będzie mógł pooglądać sobie telewizję.

Niestety nie wiadomo, jakie Samsung ma plany wobec Galaxy J. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że urządzenie nigdy nie opuści Azji i pozostanie jedynie w ofercie NTT DoCoMo. Po raz kolejny możemy ubolewać, że Azjaci dostają fajne smartfony, a reszta świata może się obejść smakiem. Jestem ciekaw, dlaczego żaden producent nie wypuści do europejskich sklepów smartfonów z tunerem TV. Nie wiem jak Wy, ale ja z takiej funkcji z chęcią bym skorzystał.

Źródło