Samsung-Nexus-Prime-0

Samsung Galaxy Nexus (Nexus Prime) – wyciekła specyfikacja

Portal BGR nieoficjalnymi kanałami dotarł do specyfikacji Samsunga Galaxy Nexus.

Samsung Galaxy Nexus

Dopiero kilka godzin temu miałem przyjemność zaprezentować film, reklamujący imprezę, na której prawdopodobnie zobaczymy następnego Nexusa – a już możemy podziwiać jego rzekomą specyfikację. Portal BGR twierdzi, iż handlowa nazwa nowego Nexusa to wcale nie Nexus Prime, lecz Galaxy Nexus.

Przejdźmy jednak do konkretów, czyli specyfikacji. Galaxy Nexus ma być oparty o dwurdzeniowy układ TI OMAP 1.2GHz, 1GB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, 5MP kamerę (z możliwością nagrywania filmów w jakości 1080p), 1.3MP kamerkę przednią, oraz moduł NFC. Urządzenie ma mierzyć 9mm grubości i być zasilane przez 1,750mAh baterię.

Jeśli chodzi o wyświetlacz – ma to być Super AMOLED o wielkości 4.65-cala i rozdzielczości HD (1280×720, 315 ppi). Według przecieku – Galaxy Nexus będzie pozbawiony wszelakiego oprogramowania producenckiego, gdyż zostanie oparty na czystym systemie Android w wersji 4.0 Ice Cream Sandwich.

Szczerze mówiąc troszkę się zawiodłem na specyfikacji nowego Nexusa, a w szczególności na aparacie fotograficznym. Mam nadzieję, że Galaxy Nexus będzie jednak wyposażony w coś więcej, niż marną, 5MP kamerkę. Na „mocniejsze” komentarze poczekajmy jednak do 11 października, kiedy to prawdopodobnie zobaczymy ten nowy smartfon, firmowany przez Google.

Źródło: BGR