Samsung Galaxy Note 3 SM-9002 – wynik AnTuTu

Samsung Galaxy Note 3 DUOS SM-9002 – wyniki w AnTuTu

Smartfon o nazwie kodowej SM-9002, czyli Samsung Galaxy Note 3 DUOS pojawił się podczas testów w benchmarku AnTuTu. Urządzenie osiągnęło rezultat aż 31276 punktów, jednak w jego przypadku to nie osiągi są najważniejsza a… obsługa dual SIM.

Samsung Galaxy Note 3 SM-9002 - wynik AnTuTu

Testowany Note 3 DUOS działał w oparciu o chip Qualcomm Snapdragon 800, a nie tak jak wcześniej przypuszczano – Exynos 5420 Octa. Mimo wszystko urządzenie nie ma takich samych parametrów technicznych, jak zwykły Galaxy Note 3. Zamiast 3GB pamięci jest tu jej 2.5GB (chyba, że wskazanie AnTuTu jest nieprawdziwe). Samsung zmniejszył również ilość dostępnej pamięci wewnętrznej, bo zamiast 32GB jest jej tu zaledwie 16GB.

Testowany w AnTuTu smartfon działał w oparciu o Android 4.3 Jelly Bean, czyli najnowszą dostępną w tej chwili wersję „Zielonego Robocika”.

Oczywiście dla wielu z Was, czytelników SmartFan.pl Galaxy Note 3 DUOS, ze względu na obsługę dual SIM byłby urządzeniem wręcz idealnym (no prawie idealnym). Czy jest więc szansa na jego debiut w Polsce?

Niestety, to bardzo mało prawdopodobne. Samsung jeszcze nigdy nie wprowadził do europejskiej sprzedaży swojego flagowego smartfonu, który miałby obsługę dual SIM. Oczywiście takie urządzenia jak Galaxy S III, Galaxy S4 lub Galaxy Note II – pojawiały się ze slotami na dwie karty SIM, jednak były przeznaczone wyłącznie na rynek chiński.

Dlaczego Samsung (a także inni producenci) nie wprowadzą flagowych urządzeń z dual SIM do polskich sklepów? Przecież na Note 3 DUOS albo Galaxy S4 DUOS byłoby wiele chętnych osób. Odpowiedź na to może być bardzo prosta – operatorom sieci komórkowych byłoby wyjątkowo nie na rękę, gdybyśmy w jednym urządzeniu mogli korzystać z dwóch kart SIM jednocześnie. Takie rozwiązanie pozwoliłoby np. na użytkowanie osobnego abonamentu na internet i osobnego na rozmowy telefoniczne. Posiadając możliwość skorzystania z jednej karty SIM musimy dokonać wyboru, co wiąże się najczęściej z podejmowaniem kompromisów co do cen połączeń i internetu. Jestem pewien, że w tej kwestii między operatorami a producentami odbyła się niejedna rozmowa, w której jako kartę przetargową wykładano „być albo nie być” w operatorskiej ofercie.

Źródło: MyDrivers