Samsung Galaxy Note 3 – w pokrowcu

Samsung Galaxy Note 3 – jaka będzie jego cena w Polsce? (aktualizacja)

W końcu także i Polska doczekała się pojawienia pierwszych ofert przedsprzedaży najnowszego dziecka Samsunga – smartbletu Galaxy Note 3. Jako pierwszy cenę i datę dostępności urządzenia podał sklep Sferis.

Samsung Galaxy Note 3 - w pokrowcu

Jeśli jesteście chętni na zakup smartbletu Samsunga, to czeka Was niemały wydatek. Co prawda kwota podana przez Sferis nie jest aż tak wysoka, jak ta serwowana przez brytyjskiego Samsunga – mimo wszystko do niskich nie należy. Note 3 w Sferisie możemy zamówić za 2999 zł, a wysyłka sprzętu została przewidziana na 25 września.

W ofercie jest jednak coś interesującego. Specyfikacja, którą podano w opisie sprzętu mówi o ośmiu rdzeniach (4xA15 i 4xA7), co oczywiście jednoznacznie sugeruje, że to wariant z chipem Exynos 5 Octa i bez LTE. Niestety nie wiem, czy handlowiec w sklepie się pomylił i wystawił zły opis, czy może Samsung w Polsce faktycznie będzie sprzedawać Note 3 w tym wariancie układowym.

Nie wiem jak Was, ale mnie jakoś specjalnie nie ucieszyłby fakt posiadania Note 3 z Exynosem. W ten sposób tracimy nie tylko LTE, ale także możliwość nagrywania filmów w jakości 4K (bo takie nagrywanie wspiera jedynie wariant ze Snapdragonem 800). O ile Exynos w porównaniu do Snapdragona 600 jest sporo lepszy, to do Snapdragona 800 trochę mu brakuje. Pocieszające jest jedynie to, że już wkrótce Samsung może wypuścić stosowną łatkę programową, która umożliwi pracę na wszystkich 8 rdzeniach Exynosa 5 Octa – w tym samym momencie. Ja jednak nadal mam nadzieję, że w Polsce będzie można kupić Note 3 także w wersji ze Snapdragonem 800.

Aktualizacja: W sieci pojawia się coraz więcej ofert przedsprzedażowych Note 3 i wszystko wskazuje na to, że Sferis po prostu nie wie, co tak naprawdę ma sprzedawać. Jak słusznie w komentarzu napisał Stas, w opisie jest błąd bo wraz z Exynosem 5 Octa widnieje tam łączność LTE, a jak wiemy Note 3 z tym chipem nie wspiera tego standardu łączności. Sklep gazety Komputer Świat także rozpoczął przedsprzedaż, jednak jego opis jest bardziej precyzyjny i mówi o chipie Snapdragon 800. Oferta przedsprzedaży Note 3 w tym sklepie została wyceniona na tyle samo, co w Sferis – 2999 zł.

Aktualizacja: Sprawa się wyjaśniła, Sferis poprawił swój opis – w przedsprzedaży można więc u nich kupić wariant ze Snapdragonem 800 a nie Exynosem 5 Octa. Dzięki Stas ponownie za info!


 • Stas

  Opis Sferisa jest nieprecyzyjny. Pisza ze niby octa core ale w specyfikacji lacznasci podaja LTE…

  • http://smartfan.pl Noob

   Rzeczywiście, tego nie zauważyłem – widocznie Sferis tak naprawdę do końca nie wie, co będzie sprzedawać.

   • Stas

    Już poprawili….sprzedają ze Snapdragonem 800

    • http://smartfan.pl Noob

     Dzięki, już dodałem info :)

 • Andrzej

  I stąd ta niższa cena. Angielskie sklepy wystawiły wariant ze Snapdragonem 800. Note3 z LTE i możliwością rejestracji obrazu w 4K, ma kosztować około 3.500 PLN.

  • http://smartfan.pl Noob

   To co mówisz może być prawdą, aczkolwiek według mnie owe 500 zł różnicy wynika raczej z czegoś innego niż zastosowanie odmiennych chipsetów.