Samsung Galaxy Note 3 Neo – 4

Samsung Galaxy Note 3 Lite pojawi się jako Galaxy Note 3 Neo?

Zaledwie kilka dni temu portale technologiczne (w tym i nasz) obiegła wiadomość, że Samsung podczas targów Mobile World Congress 2014 w Barcelonie, zaprezentuje nieco „okrojoną” wersję phabletu Galaxy Note 3, model Galaxy Note 3 Light. Okazuje się jednak, że urządzenie wystartuje jako Galaxy Note 3 Neo. To oczywiście nie wszystko, czego udało się nam dowiedzieć, bo poznaliśmy także dokładniejszą specyfikację tego sprzętu.

Galaxy Note3 FlipCover_004_Open Pen_Mint Blue

GSMArena dotarła do (niestety wątpliwej jakości) dokumentów, które rzekomo pochodzą wprost od Samsunga. Według nich Galaxy Note 3 Neo będzie raczej odświeżeniem modelu Galaxy Note II, niż Note 3. Jeśli wierzyć poniższym dokumentom, Note 3 Neo posiada 5.55″ ekran Super AMOLED 720p, 8 MP kamerę, 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci masowej oraz 3100 mAh baterię.

Co interesujące, wewnątrz ma siedzieć nowy dwurdzeniowy CPU o taktowaniu 1.7 GHz + 1.3 GHz, czterordzeniowy CPU. Niestety na ten temat nie mamy zbyt wielu informacji, nie wiadomo więc, o jaki chipset Note 3 Neo będzie oparty. Być może Samsung pokusi się o wprowadzenie jakiegoś własnego, autorskiego rozwiązania, wykorzystującego technologię HMP?

Oczywiście nowy sprzęt nie odziedziczy gładkiej, plastikowej obudowy od Note II. Ma tu być podobne rozwiązanie do tego, które zastosowano w Note 3, czyli plastik uformowany w taki sposób, aby imitował skórę naturalną. W sprzęcie, który ma być oparty o Android 4.3 Jelly Bean nie zabraknie także wszystkich smaczków serii Note, czyli Air View, możliwości umieszczania aplikacji w okienkach, rysika S Pen itp.

Mimo wszystko całą powyższą informację traktujcie z dużym przymrużeniem oka. Dokumenty, które możecie tu zobaczyć tak naprawdę mógł stworzyć każdy, a potem podesłać je do portalu GSMArena. Wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane w przyszłym miesiącu, podczas MWC 2014, kiedy to Galaxy Note 3 Neo ma być oficjalnie pokazany.

Aktualizacja (10.I.2014): No i mamy namacalny dowód na istnienie Galaxy Note 3 Neo. Pojawiło się pierwsze zdjęcie tego urządzenia.

Samsung Galaxy Note 3 Neo i Note 3

Samsung Galaxy Note 3 Neo (po lewej) obok Note 3

Aktualizacja (11.I.2014): Do powyższej fotografii doszło kilka nowych, które również pokazują Galaxy Note 3 Neo oraz jego większego brata, Galaxy Note 3. Co do designu, to nie ma tu wielu niespodzianek. Note 3 Neo wygląda bardzo podobnie do Note 3 (jedynie jego kamera ma inny wygląd).

Niestety jak możecie sami zobaczyć na jednym ze zdjęć, Samsung w Note 3 Neo usunął złącze microUSB 3.0, a w jego miejsce wstawił standardowe microUSB 2.0.

To jednak nie wszystko, bo wraz z powyższymi fotografiami pojawiły się także zrzuty ekranu z benchmarku AnTuTu oraz programu CPU-Z. Dzięki nim możemy się dość dokładnie dowiedzieć, jaką specyfikacją dysponuje Note 3 Neo.

Co można wyczytać z powyższych screenshotów? A no m.in. to, że Note 3 Neo ma 6-rdzeniowy procesor z dwoma potężnymi rdzeniami Cortex-A15 @ 1.7 GHz oraz czterema nieco słabszymi Cortex-A7 @ 1.3 GHz. Według informacji, chipset jaki tu zamontowano to niezaprezentowany jeszcze Exynos 5260 oparty o technologię HMP (pozwala wykorzystać wszystkie 6 rdzeni jednocześnie).

Kiedy Samsung Galaxy Note 3 Neo oficjalnie zadebiutuje? Jestem przekonany, że nastąpi to już w lutym, podczas targów MWC 2014.

Aktualizacja (23.I.2014): Do tej pory mieliśmy do czynienia jedynie z amatorskimi zdjęciami Note 3 Neo. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia prasowe tego urządzenia, które możecie oglądać w poniższej galerii.

To jeszcze nie wszystko, bo Galaxy Note 3 Neo jest już dostępny w przedsprzedaży w jednym z belgijskich sklepów internetowych. Urządzenie wyceniono tam na 599 euro (ok. 2500 zł).


  • px

    Cena jest nieprzyzwoita.

    • http://smartfan.pl/ Noob

      Obstawiam, że bardzo szybko zjedzie mocno w dół.