Samsung Galaxy Note 3 SM-N7505

Samsung Galaxy Note 3 Lite zadebiutuje na przyszłorocznym MWC

Jeszcze przed premierą Galaxy Note 3 spekulowano na temat planów koreańskiego koncernu, które zakładały wypuszczenie na rynek dwóch wariantów tego urządzenia – high-endowego oraz budżetowego. Teraz informacje potwierdziły się i możemy być pewni, że na najbliższym Mobile World Congress światło dzienne ujrzy tańsza wersja tego urządzenia, najprawdopodobniej pod nazwą Samsung Galaxy Note 3 Lite.

Samsung Galaxy Note 3 SM-N7505

Nie znamy szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej Note 3 Lite (SM-N7505), ale wiemy, że przynajmniej na początku będzie on dostępny jedynie w dwóch wariantach kolorystycznych – białym oraz czarnym. Jeśli wierzyć plotkom, Samsung testuje właśnie dwie wersje tego urządzenia – z ekranem o przekątnej 5,49 oraz 5,7 cala. Kolejną ciekawostką jest fakt, że w urządzeniu zostanie zamontowana kamera o rozdzielczości 8-megapikseli (standardowy Note 3 ma kamerę o rozdzielczości 13 Mpix), a ekran zostanie wykonany w technologii LCD (w podstawowej wersji znajdziemy wyświetlacz Super AMOLED). Tylny panel Galaxy Note 3 imitujący skórkę zostanie zastąpiony tradycyjną, plastikową klapką znaną z innych modeli Samsunga.

Zmiany w specyfikacji urządzenia niosą za sobą konsekwencje w postaci obniżenia ceny względem podstawowego modelu Galaxy Note 3. Niestety w chwili obecnej nie wiadomo o ile mniej zapłacimy za tańszą wersję popularnego phabletu.

Aktualizacja (12.12.2013): Według koreańskich mediów, Samsung Galaxy Note 3 Lite w dniu dzisiejszym trafił do masowej produkcji. Koncern zakłada sprzedaż urządzenia wynoszącą aż 30% całkowitej sprzedaży podstawowego modelu Galaxy Note 3. Ponadto spekuluje się, że w słuchawce zamontowany zostanie ekran o przekątnej równej 5,68 cala, gdyż Samsung chce zachować wszystkie korzyści płynące z użytkowania S Pen’a. Zróżnicowanie w parametrach między droższą a tańszą wersją Galaxy Note 3 ma ponadto w żaden sposób nie wpłynąć na sprzedaż modelu wysokobudżetowego.

Aktualizacja (29.12.2013): Portal SamMobile ujawnił kolejne informacje dotyczące Galaxy Note 3 Lite. Sprzęt w wersji z łącznością LTE ma być oznaczony kodem N7505 (zapewne wariant bez LTE to N7500). Według nowych informacji N7505 pojawi się w sklepach pod koniec pierwszego kwartału 2014 roku.

Aktualizacja (02.01.2014): Kolejny przeciek, tym razem pochodzący z danych UAprof ujawnia, że N750 posiada ekran 720p i działa w oparciu o Andka 4.3 Jelly Bean.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Raczej już nie kupię bo podziękowałem Samsung i rozstaję się z Galaxy farsą aktualizacji poprawek i zmuszaniem ludzi do zaśmiecania środowiska co jeden sezon .

    Po co wciskać co rok nowy sprzęt flagowy jak posiadany roczny nadal jest super i tylko wystarczy aktualizować system i dostarczyć poprawki oraz łatki bezpieczeństwa .