Samsung GALAXY Note 3 Neo – front

Samsung Galaxy Note 3 Neo oficjalnie zaprezentowany

Samsung Polska przechodzi samego siebie. Nasz rodzimy oddział Samsunga jako pierwszy na świecie zaprezentował wersję light phabletu Galaxy Note 3, model Galaxy Note 3 Neo. Czym ta „odchudzona” wersja Note 3 różni się od pierwowzoru?

Samsung GALAXY Note 3 Neo - front

W porównaniu do klasycznego Galaxy Note 3, nowy phablet Samsunga ma w zasadzie taką samą wagę, pojemność baterii oraz grubość. Urządzenie jest jednak nieco krótsze i węższe. Jeśli chodzi o design, Galaxy Note 3 Neo jest praktycznie taki sam, jak w Note 3 (wliczając w to skóropodobny kawał plastiku z tyłu obudowy).

Samsung GALAXY Note 3 Neo - bok

Galaxy Note 3 Neo ma jednak nieco mniejszy ekran (5.5″ vs. 5.7″) o gorszej rozdzielczości (720p vs. 1080p) niż Galaxy Note 3. Okrojeniu uległ też aparat, który ma teraz 8 MP i nagrywa filmy 1080p (ten w Note 3 ma 13 MP i nagrywa wideo w rozdzielczości nawet 4K).

Oczywiście zmiany dotknęły także chipset. Pod maską Samsunga Galaxy Note 3 Neo LTE+ znajduje się 6-rdzeniowy chip, który składa się z dwóch rdzeni Cortex-A15 o taktowaniu 1.7 GHz oraz czterech rdzeni Cortex-A7 z zegarem 1.3 GHz. Wersja bez LTE+ (z samym HSPA+, czyli Samsung Galaxy Note 3 Neo 3G) posiada czterordzeniowy układ o taktowaniu 1.6 GHz (niestety nie wiadomo, jakiego typu jest to chip).

Samsung GALAXY Note 3 Neo - tył

Poza różnicami w chipsecie te dwie wersje Galaxy Note 3 Neo są w zasadzie takie same. Obie posiadają 5.5″ekrany 720p Super AMOLED, 2 GB RAM’u, 16 GB pamięci wewnętrznej (dla użytkownika dostępne będzie jedynie 11 GB) oraz slot na microSD. Kamera główna ma (tak jak wcześniej wspomniałem) 8 MP sensor BSI, zdolny do nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p. Z przodu zamontowano 2 MP kamerkę, która odpowiedzialna będzie za wideorozmowy.

Co do łączności, Galaxy Note 3 Neo (zarówno wariant z LTE+ jak i HSPA+) posiada Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0 (LE), NFC, GPS/GLONASS oraz moduł IR (podczerwień).

Samsung GALAXY Note 3 Neo - rzut

Samsung Galaxy Note 3 Neo wejdzie do sklepów z zainstalowanym systemem Android 4.3 Jelly Bean (szkoda, że nie 4.4 KitKat), wraz ze standardową, samsungową nakładką TouchWiz oraz funkcjonalnościami związanymi z rysikiem S Pen (w Note 3 Neo oczywiście go nie zabrakło).

Note 3 Neo mierzy 148.4 x 77.4 x 8.6 mm i waży 162.5 grama, a jego zasilanie stanowi 3100 mAh bateria. Sprzęt powinien pojawić się w sklepach już od przyszłego miesiąca, w kolorach: czarnym, białym oraz… zielonym. Niestety cena jeszcze nie została ujawniona.