Samsung Galaxy Note 4 – front

Samsung Galaxy Note 4 – 5.7″ ekran QHD i metalowa ramka

Rzecz jasna, oprócz Galaxy Note Edge, Samsung podczas IFA 2014 pokazał także klasyczną wersję swojego phabletu, model Galaxy Note 4. To w zasadzie ten sprzęt był główną gwiazdą prezentacji Koreańczyków. Co nowego Samsungowi udało się zapakować do Note 4?

Samsung Galaxy Note 4 - front

Jak już wiecie, wielkość ekranu Note 4 w porównaniu z Note 3 pozostała niezmieniona i wynosi 5.7″. Zmianie uległa za to rozdzielczość, bo matryca Super AMOLED w tym smartfonie ma aż o 80% więcej pikseli, niż ta z Note 3. Rozdzielczość wyświetlacza to QHD, co pozwoliło na zwiększenie zagęszczenia pikseli aż do 515 ppi. Co ważne, ekran Galaxy Note 4 jest pokryty szkłem Gorilla Glass 3 2.5D. Co oznacza owe 2.5D? Szkło zakrzywia się trochę na boki, co czyni krawędzie nieco gładszymi. Samsung dodał także kilka gestów, które można wywoływać za pomocą „dotknięć krawędzi szkła”.

Samsung Galaxy Note 4 - tył

Galaxy Note 4 dostał także nowy rysik S Pen, który oferuje lepszy chwyt i dysponuje aż dwukrotnie większą czułością. Rzecz jasna Koreańczycy obwarowali rysik całą gamą różnorodnych funkcji jak S Note, Multi-window, Snap Note itp.

Phablet będzie dostępny w dwóch wersjach – jedna ma dysponować 2.7 GHz chipem Snapdragon 805 i łącznością LTE Cat.6, natomiast druga dostanie układ Exynos 5433 i LTE Cat.4. Urządzenie działa na bazie Androida 4.4 KitKat oraz nowej nakładki TouchWiz, która swoją premierę miała podczas debiutu Galaxy S5.

Samsung Galaxy Note 4

W stosunku do Note 3 diametralnej zmianie uległ też aparat. Mamy tu teraz 16 Mpix kamerę główną z optyczną stabilizacją obrazu (f/1.9) oraz przednią, 3.7 Mpix kamerkę (ma tyle samo pikseli, co ekran).

Samsung Galaxy Note 4 - biały

Samsung Galaxy Note 4 ma też trzy mikrofony, pozwalające na wyciszenie szumów otoczenia podczas rozmowy telefonicznej. To jednak nie wszystko, bo Koreańczycy w pamięci phabletu zainstalowali specjalną aplikację, pozwalającą na wyciszenie konkretnych dźwięków otoczenia, podczas nagrywania audio.

Samsung Galaxy Note 4 - różowy

Galaxy Note 4 ma, podobnie jak smartfon Galaxy Alpha – metalową ramkę. Z tyłu urządzenia jest niestety klasyczna, plastikowa nakładka, zakrywająca baterię. Phablet trafi do sklepów w kolorach czarnym, brązowym, białym oraz różowym. Niestety, obudowa urządzenia nie jest wodoodporna.

Samsung Galaxy Note 4 - kolory

Co z zasilaniem? Jest tu wymienna, 3220 mAh bateria. Jeśli zastosujemy specjalny, tylni panel, będziemy ją mogli ładować bezprzewodowo. Co ważne, Samsung zastosował tutaj technologię Rapid Charge, pozwalającą na naładowanie baterii od 0% do 50% w pół godziny.

Galaxy Note 4 trafi do sprzedaży w październiku. Jego cena nie jest jeszcze znana. Poniżej możecie jeszcze obejrzeć film, na którym dość dobrze zaprezentowano to urządzenie.

Aktualizacja: Poznaliśmy już nieoficjalną, europejską cenę Galaxy Note 4. Według doniesień N4 ma w Europie kosztować… 799€, czyli astronomiczne 3350 zł.