Samsung Galaxy Note 4 – front

Samsung Galaxy Note 4 LTE-A już w styczniu

Samsung zapowiedział dzisiaj oficjalnie ulepszoną wersję zaprezentowanego tej jesieni phabletu Galaxy Note 4, który oprócz wsparcia dla LTE w kategorii 9, oferować będzie lepszy chipset.

Samsung Galaxy Note 4 - front

Obecnie dostępny Galaxy Note 4 oferuje moduł łączności LTE kategorii 6, który umożliwia pobieranie z prędkością 150 Mbps, a zapowiedziany Note 4 LTE-A ma wspierać LTE kategorii 9, co przełoży się na możliwość pobierania nawet z prędkością 300 Mbps. Jak wcześniej wspomniałem, model ten wyposażony zostanie także w bardziej wydajny układ, którym jest 64 – bitowy Qualcomm Snapdragon 810. Wygląda również na to, że pozostałe parametry tego smartfona pozostały niezmienione.

Bardzo imponuje fakt, że Galaxy Note 4 LTE-A będzie pierwszym komercyjnym urządzeniem ze wspomnianym wyżej Snapdragonem 810. Wiele wskazuje niestety na to, że urządzenie trafi do sprzedaży jedynie w Korei Południowej, jednak będziemy śledzić wszelkie informacje dotyczące tego modelu, aby potwierdzić jego dostępność w oficjalnej informacji. Premiera tego phabletu zaplanowana jest na styczeń, dlatego też spodziewać się go możemy w ciągu najbliższych kilkunastu dni.