JK Shin z Samsungiem Galaxy Note 3

Samsung Galaxy Note 4 z 5.7″ ekranem QHD?

Portal GSMArena, powołując się na swojego informatora, podał kilka szczegółów dotyczących ekranu, który ma zostać zamontowany w tegorocznym phablecie Samsunga, modelu Galaxy Note 4. Według informacji, na pokładzie Galaxy Note 4 znajdzie się 5.7″ ekran, którego rozdzielczość to QHD (1440 x 2560 pikseli).

JK Shin z Samsungiem Galaxy Note 3

JK Shin z Samsungiem Galaxy Note 3

Tajemniczy informator GSMArena zaprezentował tabelę, w której widać nazwy kodowe różnych smartfonów, ich numerację, wielkość ekranu, jego rozdzielczość oraz ppi. Jeśli wierzyć danym, które są tu zawarte – Note 4 będzie faktycznie miał 5.7″ ekran QHD, którego ppi wyniesie aż 515. To dość dziwne, bo wiemy przecież, że Samsung z roku na rok powiększał matrycę w swoim flagowym phablecie o 0.2″. Można by się więc spodziewać, że Note 4 będzie zaopatrzony w ekran o przekątnej 5.9″, a nie taki sam, jak Galaxy Note 3.

Pamiętajmy jednak, że Samsung w urzędzie patentowym zgłosił trójstronny, zagięty ekran YOUM. Może się więc okazać, że Galaxy Note 4 będzie co prawda mieć 5.7″ matrycę, ale zagiętą także na boki tego urządzenia, czyli de facto sporo większą.

Samsung Galaxy Note 4 i Galaxy S5 Prime - tabelka

Według tabeli, Samsung Galaxy Note 4 nosi nazwę roboczą Muscat, a jego kod to N910. Warto nadmienić, że Samsung „0” na końcu zazwyczaj oznacza te urządzenia, które są oparte o chip Exynos. Informator twierdzi, że Note 4 będzie wyposażony w chipset Exynos Hexa lub Snapdragon 801, wodoszczelną obudowę oraz 20.1 Mpix kamerę.

Kiedy Galaxy Note 4 może zadebiutować? Najbardziej prawdopodobnym terminem jest wrzesień, czyli miesiąc, w którym zaprezentowano model Note 3. Czy tak się faktycznie stanie?